Pre hokejbalistov Vranova sa roztrhlo vrece s pozvánkami do reprezentácií

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Návrat na športoviská využívajú hokejbalisti HMHK bauska. Vranov naplno. Viaceré hráčky a hráči sa okrem klubových povinností predstavia aj v kempoch mládežníckych slovenských reprezentácií.

Pandémia spôsobená novým koronavírusom otvorila otázku, v akom počte sa najmä mladí športovci vrátia do svojich klubov, aby ďalej rozvíjali svoju športovú kariéru. V hre boli aj čierne scenáre, no to nie je prípad HMHK bauska. Vranov. V klube nielenže nezaznamenali pokles hráčok a hráčov, ale ich rady sa dokonca rozrástli. „Myslím si, že zavážilo, že v čase pandémie sme sa o nich zaujímali. Tréneri pripravovali on line formou rôzne cviky, či súťaže, pracovali s nimi, odmeňovali ich. Kvitovali to i rodičia, ktorí uvítali, že ich deti majú aspoň nejakú formu pohybu, hoci aspoň z domu. O to viac sa potom tešili na ihrisko, kde si mohli zahrať už aj so spoluhráčmi a kamarátmi,“ uviedol Branislav Štefan.

Hoci všetky slovenské hokejbalové súťaže boli za uplynulú sezónu anulované, jednotlivé tímy si to vynahradili aspoň v rámci turnajov série Mamut Cup, na ktorom sa predstavili vranovské tímy v kategóriách U-16, U-18, U-23 a ženy. K slovu sa dostali aj najmladšie nádeje, pretože žiaci U-9 a U-11 si zahrali na Prezident Cupe. „Stalo sa nám, že v jeden deň sme mali U-18 a U-23 v Bratislave a U-9 s U-11 v Martine. Dalo nám to celkom zabrať dostať 70 ľudí na druhú stranu republiky, ale chceli sme, aby si chlapci zahrali, preto sme ani chvíľu neváhali,“ dodal s úsmevom B. Štefan.

Napriek tomu, že prioritným cieľom neboli výsledky, cení sa postup žien do finále a U-16 s U-20 do semifinále. „Naša „dvadsiatka“ viedla ešte minútu pred koncom nad Košicami 1:0, ale súper stihol vyrovnať a nakoniec postúpil cez samostatné nájazdy. „Šestnástka“ mala na dosah 3. miesto, ale vyrovnávajúci gól inkasovala 44 sekúnd pred záverečným klaksónom a súper i v tomto prípade rozhodol v nájazdoch. Možno nám chýbalo aj trošku šťastia, aby sme získali viac medailí, ale podstatné bolo, že si naše mládežnícke kolektívy mohli opäť zahrať a získať takto ďalšiu motiváciu, inšpiráciu,“ reagoval B. Štefan.

Koncepčná práca v HMHK bauska. Vranov začína prinášať ovocie nielen na klubovej úrovni. Pozvánku na reprezentačné kempy totiž dostali tri hráčky a desať hráčov. V kategórii junioriek do 18 rokov si repre dres oblečú Timea Sotáková, Petra Huňadyová a Lenka Jurašeková. V U-16 sa predstavia Adam Gavroň s Jakubom Štefaňákom. Do U-18 dostali pozvánku Marek Zizic, Timotej Molitoris, Adam Kundrát a Jozef Šechný, ktorý nastupoval za Vranov na striedavý štart. V U-20 budú HMHK bauska. reprezentovať Filip Andrejčík, Adam Fekete, Martin Zummer a Samuel Gvušč. „Od novej sezóny rozmýšľame, že by sme do Extraligy prihlásili ďalší mládežnícky tím U-10 alebo kategóriu U-8, v ktorej nám trénuje už dnes 15 chlapcov. Hokejbal ich baví, chlapci a dievčatá sa v tejto vekovej kategórii mimoriadne tešia na každý zápas, preto by sme im chceli dopriať aj zážitok z turnajov,“ doplnil B. Štefan.

Sezónu 2020/2021 ukončia muži HMHK bauska. Vranov 3. – 5. júla na turnaji v Nitre. Po krátkej pauze sa fanúšikovia vranovského hokejbalu môžu tešiť na sériu troch turnajov Mikro Vranov Cup U12 (24. júl 2021), Mini Vranov Cup U15 (31. júl 2021) a seniorsky Vranov Cup (13. – 15. august 2021).

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!