Pozor zmena! Vo Vranove nad Topľou sa bude testovať len do 19.30 hod.

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Na základe rozhodnutia Ústredného krízového štábu SR sa počas najbližšieho víkendu uskutoční druhé kolo celoplošného testovania antigénovými testami na COVID-19 aj v okrese Vranove nad Topľou. Pripomenieme, že v prvom kole bolo otestovaných 43 552 osôb, pričom test s pozitívnym výsledkom malo 1,06%.

Oproti prvému kolu je vo Vranove nad Topľou zmena v tom, že testovať sa bude od 8.00 do 20.00 hod. (stery sa budú odoberať do 19.30 hod.) s prestávkami od 12.00 do 12.45 a od 17.00 do 17.30 hod. Dodáme, že uplynulý víkend sa testovalo do 22.00 hod. Situáciu s čakacími dobami v meste si budete môcť opäť overiť na www.odbernemiesta.sk.

Ako informuje mesto Vranov nad Topľou na svojej webovej stránke, testovanie bude dobrovoľné a budú sa na ňom môcť zúčastniť všetci od 10 rokov. Neodporúča sa však osobám so zdravotným či iným obmedzením, prípadne seniorom a iným zraniteľnejším skupinám obyvateľov, ak sa prirodzene zdržujú len v domácom prostredí a neudržujú úzky sociálny kontakt. „Nie je to však udelenie výnimky. Aj pre tieto osoby nad 10 rokov platí povinnosť zákazu vychádzania v prípade neúčasti na prvom aj druhom kole celoplošného testovania,“ upozorňuje mesto Vranov nad Topľou.

Počet a umiestnenie odberných miest vo Vranove nad Topľou zostáva rovnaké, ako pri prvom kole testovania. Obyvateľom mesta radnica odporúča, aby využili odberné miesto (volebný okrsok), ktoré využívajú pri voľbách. „Vzhľadom komu, že na Základnej škole Lúčna bolo možné vytvoriť len dve odberné miesta (volebné okrsky sú v tomto objekte 4) odporúčame obyvateľom ulíc E. Urxa, Generála Svobodu, Slnečnej, Jarnej, Dlhej, Krátkej, Na Vŕšku, Nemocničnej, Obchodnej, Pod dolami, Podhrunskej a Záhradnej, využiť odberné miesto vytvorené v areáli Priemyselného parku Ferovo,“ uvádza sa na webe mesta Vranov nad Topľou.

 

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!