Posádka výletnej lode Bohemia mala na COVID-19 negatívne testy

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

COVID-19 sa u posádky výletnej lode Bohemia nepotvrdil. Jediným pozitívnym prípadom ostáva pracovník strojovne, ktorý však ostatných 8 dní v práci nebol. O obnovení lodnej dopravy bude obec Kvakovce informovať. Informáciu zverejnila facebooková stránka Domaša City Dobrá.

Obec Kvakovce reagovala na pozitívny test jedného z členov posádky okamžitým zrušením plavieb výletnej lode Bohemia. Ako uvádza vo svojom stanovisku, strojník sa do kontaktu s infikovanou osobou, od ktorej sa nakazil, nemusel vôbec prísť v súvislosti s výkonom jeho povolania. „Aj keď všetci zamestnanci plavidla dodržiavali prísne protiepidemiologické opatrenia, obec Kvakovce zvolila zodpovedný prístup a pre istotu všetky plavby pozastavila až do odvolania, kým nebudú otestovaní všetci pracovníci plavidla aj obslužný personál,“ citujeme zo stanoviska obce Kvakovce.

Samospráva zároveň zaplatila testy v certifikovanom laboratóriu Adla Prešov pre všetkých zamestnancov lode, ako aj pre osoby, ktoré s nimi prichádzali bezprostredne do kontaktu, hoci i nepriameho. „Výsledky testov u všetkých zamestnancov sú negatívne. O obnovení lodnej dopravy Vás budeme informovať,“ uvádza sa v reakcii obce Kvakovce.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!