Podporme a pomôžme vytvoriť projekt unikátnej Zelenej planéty na Domaši

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Pivovar Šariš patrí neodmysliteľne k Prešovskému kraju viac ako polstoročie, pričom okrem obľúbeného pivného zážitku prináša ľuďom aj pomoc.

Plzeňský Prazdroj Slovensko totiž už 16 rokov investuje do zlepšovania života miestnych obyvateľov a tento rok opäť prichádza s grantovým programom Šariš ľuďom. Prostredníctvom tohto programu Pivovar Šariš rozdelí jedenástim projektom sumu 32-tisíc eur, čo je dvojnásobne viac ako minulý rok.

Okrem grantu môžu šikovní ľudia so svojimi projektami získať ďalších 2 000 eur, a to aj vďaka vám. Zapojte sa spolu s mediálnym partnerom dobrenoviny.sk do hlasovania o špeciálnu prémiu. Ako hlasujúci sa navyše môžete zapojiť do súťaže o pitný režim od Pivovaru Šariš a tiež jedinečné tričko Šariš s folklórnym motívom.

Medzi nominovanými je aj projekt Zelenej planéty z dielne Oblastnej organizácie cestovného ruchu Horný Zemplín a Horný Šariš, ktorá sa snaží o vybudovanie unikátnej skrýše pre motýle a včely. „Oblastná organizácia cestovného ruchu Horný Zemplín a Horný Šariš chce upriamiť pozornosť na klimatické zmeny, ktorým čelí aj vodná nádrž Domaša. S ich pričinením a aj za získané peniaze vyrastie v regióne štvormetrová Zelená planéta, ktorú vyrobia umeleckí kováči. Všetky vodné plochy budú z nerezu, z kontinentov budú vyrastať živé rastliny a vo vnútri zemegule budú búdky pre vtáky, skrýše pre motýle a včely. Ich cieľom je, aby návštevník pri vzhliadnutí tohto živého komplexu pochopil, aké dôležité je správať sa k našej planéte úctivo,“ citujeme z dobrenoviny.sk.

Hlasovať za projekt OOCR Horný Zemplín a Horný Šariš môžete na www.dobrenoviny.sk – Pivovar Šariš pomáha, hlasujte aj Vy.

.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!