Polícia zvyšuje počet kontrol na cestách, akcia má názov Budík

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Polícia spúšťa od stredy – 8. júna – celoslovenskú dopravnú akciu Budík. Dôvodom je zvýšená intenzita cestnej premávky, ako aj nárast nepriaznivého vývoja dopravnej nehodovosti, vrátane fatálnych tragických následkov.

Policajti sa zamerajú na dodržiavanie pravidiel cestnej premávky jej účastníkmi. Predovšetkým na zisťovanie požitia alkoholických nápojov u vodičov motorových a nemotorových vozidiel. Dohľad bude polícia vykonávať na miestach, kde najčastejšie dochádza k dopravným nehodám. „Do týchto opatrení polícia nasadí maximálne možné počty policajtov služby dopravnej, poriadkovej a železničnej polície. Zapojené budú aj všetky technické prostriedky na odhaľovanie a dokumentovanie priestupkov proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky,“ citujeme z vyhlásenia Polície SR.

Polícia vychádza z praxe, že vodiči jazdia vzorne len ak sú na cestách aj policajti. Ako už napovedá názov akcie Budík, tieto opatrenia začnú skoro ráno a budú trvať do predpoludnia najbližšie dva týždne. „Cieľom je čo najviac eliminovať počet dopravných nehôd, predovšetkým smrteľných, preto bude v teréne viac policajtov a krycí názov akcií sa bude odvíjať od ich zamerania,“ dodáva Polícia SR.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!