Polícia upozorňuje: Z banky po desiatej večer nevolajú

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Vyšetrovateľom Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Humennom je vedené trestné stíhanie vo veci prečinu neoprávnené vyrobenie a používanie platobného prostriedku, ako aj vo veci prečinu podvodu.

Koncom mája tohto roku vo večerných hodinách zatiaľ nestotožnený muž telefonoval 78-ročnej pani z Medzilaboriec na jej mobilný telefón. Predstavil sa ako zamestnanec jednej z našich bánk a požadoval kódy k jej bankovému účtu.

Zdôvodnil to tým, že ak mu neuvedie identifikačné údaje k účtu, hrozí jej veľká finančná pokuta. Pani z obavy z pokuty, overovacie kódy nadiktovala.

Neskôr však Medzilaborčanka nadobudla podozrenie, že by mohlo ísť o podvod, preto kontaktovala banku a dala zablokovať bankomatovú kartu. Napriek tomu páchateľ už stihol z jej účtu uskutočniť platby v celkovej hodnote 1 000 eur. „Polícia sa prípadom intenzívne zaoberá a opätovne upozorňuje občanov k zvýšenej obozretnosti! Takéto prípady sa neustále opakujú a polícia na tento spôsob konania páchateľov stále upozorňuje. V tomto prípade je podozrivé už len to, že pracovníci banky večer o 22-hej hodine nekontaktujú svojich zákazníkov,“ zdôraznila hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!