Polícia si pripísala na konto ďalší úspešný zásah proti dílerom drog

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Humenskí policajti zaistili pri domových prehliadkach 10 000 eur a zakázanú bielu kryštalickú látku, z ktorej by bolo možné vyrobiť minimálne 157 obvykle jednorázových dávok. Vyšetrovateľ vzniesol dvom Humenčanom, obaja vo veku 26 rokov, obvinenie zo zločinu nedovolená výroba omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi.

Najmenej od apríla 2021, s úmyslom použitia pre vlastnú potrebu, ako aj pre ďalšiu distribúciu a zisk, obidvaja Humenčania neoprávnene kupovali a aj inak neoprávnene zadovažovali omamné a psychotropné látky.

Išlo predovšetkým o bielu kryštalickú látku obsahujúcu metamfetamín a taktiež o sušinu rastliny konope (Cannabis). Tieto látky v mieste svojho pobytu, či na iných miestach prechovávali a pripravovali na ďalšiu distribúciu. Neskôr po dohode s odberateľmi tieto látky v Humennom a v blízkom okolí predávali.

„Pri vykonaných domových prehliadkach boli zaistené viaceré veci dôležité pre trestné konanie, preukazujúce užívanie, prechovávanie, predaj ako aj zisk z predaja omamných a psychotropných látok. Ak sa obvineným Humenčanom vina preukáže, hrozí im trest odňatia slobody na tri až desať rokov,“ informuje polícia na svojej facebookovej stránke.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!