Podporme v hlasovaní projekt obce Kladzany „Živý chotár“

  • Obce
  • Dátum: 18.02.2021
imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Obec Kladzany sa uchádza v rámci grantového programu Zelené oázy o podporu s projektom „Živý chotár“.

Grantový program Zelené oázy dlhoročne zvyšuje kvalitu života v komunitách a mestách po celom Slovensku. Prioritou v tomto ročníku je výsadba a starostlivosť o už existujúcu zeleň v duchu hesla „Sadíme budúcnosť“, čo predpokladá nielen podporu výsadby správnych druhov zelene, ale aj motiváciu k zabezpečeniu jej správnej starostlivosti.

V Kladzanoch vypracovali a prihlásili projekt „Živý chotár“. „V rámci projektu vysadíme v bezprostrednom okolí obce na turistických trasách 120 ks nových tradičných alejových stromov (okrasné, aj ovocné druhy) vo výške viac ako 150 cm. Zároveň upravíme zhruba 50 ks existujúcich drevín, na ktorých osadíme vtáčie búdky,“ citujeme z facebookovej stránky obce Kladzany.

Verejnosť bude o projekte informovaná prostredníctvom 4 informačných tabúľ. Obec bude aktivity realizovať s partnerskými a spolupracujúcimi organizáciami a dobrovoľníkmi.

Projekt obce Kladzany môžete podporiť na www.oazy.sk/hlasovanie/. Dodáme, že hlasovanie prebieha do 19. februára 2021 do 17.00 hod. V každom kraji bude podporený projekt s najväčším počtom hlasov.

Mohlo by Vás zaujímať

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!