Počas víkendu sa bude vo Vranove testovať aj v nových priestoroch

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Mesto Vranov nad Topľou otvorí počas víkendového skríningového testovania 12 odberných miest v 10 objektoch. V porovnaní s prvými dvoma kolami v minulom roku sa bude testovať aj v nových priestoroch.

V meste Vranov nad Topľou bude po jednom testovacom mieste zriadené v priestoroch ZŠ JuhBernolákova. Po dve testovacie miesta budú v ZŠ LúčnaSídlisko II. Nové testovacie miesta sa vytvoria v areáli mládežníckeho futbalového štadióna na Rodinnej oblasti, mestskej tržnicimestskej športovej hale, ktorá nahradí z prvých dvoch kôl priestory Gymnázia C. Daxnera.

V mestskej časti Čemerné sa môže nechať verejnosť otestovať v ZŠ Kukučínovakomunitnom centre na Cintorínskej ul. Pre obyvateľov mestskej časti Lomnica budú k dispozícii priestory v ZŠ Lomnicka.

Vo Vranove nad Topľou sa bude v sobotu, aj v nedeľu testovať od 8.00 do 20.00 hod. Posledný odber pred obedňajšou prestávkou (12.00 – 13.00 hod.) je plánovaný o 11.30 hod. a podvečer o 19.30 hod. „Podobne, ako v 1. a 2. kole, sme sa snažili zriadiť odberné miesta v každej časti mesta. Keďže sme okresným mestom, zároveň sa bude u nás po obidva dni testovať dlhšie, aby sa stihli otestovať všetci ľudia, ktorí budú mať o to počas víkendu záujem,“ uviedla hovorkyňa mesta Vranov nad Topľou Eva Fedorňáková.

V rámci informačnej kampane pripravuje vranovská radnica infoplagát a verejnosť bude o detailoch informovať taktiež prostredníctvom mestského webu, či sociálnych sietí. „Zvažujeme aj využitie rezervačného systému, ktorý nám ponúkol ZMOS. Druhou možnosťou je systém, aký sme využili už počas prvých dvoch kôl, prostredníctvom ktorého sme zverejňovali počet ľudí čakajúcich v rade,“ dodala E. Fedorňáková.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!