Počas víkendu „nafúkala“ aj 38-ročná žena z vranovského okresu

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Polícia v Prešovskom kraji riešila počas víkendu viacero prípadov, kedy si vodiči sadli za volant pod vplyvom alkoholu. Okres Vranov nad Topľou „reprezentovala“ 38-ročná žena.

V piatok bol z trestného činu ohrozenie pod vplyvom návykovej látky obvinený 29-ročný muž z obce Rakúsy, ktorý v obci Toporec ako vodič v uvedený deň ráno viedol osobné vozidlo bez platného vodičského preukazu. Nakoľko sa dostatočne nevenoval vedeniu vozidla, narazil ním do železného zábradlia na moste. Škoda na vozidle bola odhadnutá na 1 900 eur a na zábradlí cca 100 eur. Dychová skúška preukázala, že vodič bol pod vplyvom alkoholu, keď „nafúkal“ 2,9 promile, pričom opakovaná dychová skúška preukázala dokonca hodnotu nad 3 promile.

Aj v Starej Ľubovni policajti riešili vodiča, ktorý svojím nezodpovedným prístupom riskoval nielen svoj život a zdravie, ale aj život a zdravie ostatných účastníkov cestnej premávky. Išlo o 55-ročného občana Českej republiky, ktorý bol ako vodič osobného vozidla zastavený policajnou hliadkou. Okrem iného bol podrobený dychovej skúške, ktorej výsledok dosiahol hodnotu 2,6 promile. Vodič bol zadržaný a umiestnený do cely policajného zaistenia.

Ako informuje polícia v Prešovskom kraji, alkoholu neodolala a pod jeho vplyvom si za volant sadla aj 38 ročná žena z okresu Vranov nad Topľou. „Stalo sa tak v nedeľu dve hodiny po polnoci, kedy bola ako vodička osobného vozidla zastavená a kontrolovaná policajnou hliadkou. Výsledok dychovej skúšky u tejto vodičky dosiahol takmer 2,5 promile,“ uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!