Po výhre Zámutova v šlágri kola išli ódy na M. Ladomerského s P. Ihnátom

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

OFK Tatran Zámutov potvrdil v šlágri kola na pôde Borova pozíciu lídra. Domácich, rovnako ako pred týždňom na svojom ihrisku Lackovce, zdolal 3:0.

Borov sa v úvode jarnej časti výsledkovo trápi. Po prehre 1:5 vo Vyšnom Žipove nebodoval ani na domácej pôde. Tréner Vladimír Sivý už síce mohol počítať s trojicou stropkovských odchovancov Harvilko – Jaselský – Cichý, ale z pohľadu osudu zápasu bolo kľúčové, že hosťom vyšiel skvelý vstup do stretnutia.

V úvodnej štvrťhodine potiahol Zámutovčanov Marco Ladomerský. Elitný zakončovateľ, ktorý má v štatistikách na Futbalnete 81 gólov,  potvrdil, že je komplexnou futbalovou osobnosťou, pretože bol to práve on, kto narysoval dve dokonalé prihrávky do brejkových situácií. Keďže na súpera platila rýchlosť Sebastiána Sotáka, aj Kristiána Babinského, ktorí zároveň pridali chladnokrvnosť v zakončení, hostia viedli v úvode komfortne 2:0. „Borov je v tejto sezóne pri častých zmenách v zostave nečitateľné mužstvo, a teda ani my sme nevedeli odhadnúť jeho silu. Pripravovali sme sa však na to, že trpezlivo vyčkáme s akým zámerom domáci nastúpia s tým, že zo zabezpečenej obrany sme chceli vyrážať do rýchlych protiútokov. Vzhľadom k tomu, že v 15. min. sme viedli 2:0, dá sa povedať, že nám to vyšlo dokonalým spôsobom,“ hodnotil úvod stretnutia tréner FK Tatran Zámutov Peter Mrážik.

Domáci sa nechceli s nepriaznivým náskokom zmieriť a po zmene strán sa vyhecovali k zlepšenému výkonu. Dôležité bolo, že zjednodušili svoju hru a centrovanými loptami sa tlačili pred bránu súpera. Defenzíva hostí však odolala a navyše bodku na víťazstvo pridal v 79. min. z priameho kopu Patrik Ihnát. Z pozície, ktorá si pýtala skôr center, pustil strelu prekvapivo na prednú žrď a hoci Nazad si na ňu siahol, geniálny moment stredopoliara Tatrana nestopol. „Borov postavil oproti prvému jarnému kolu silnejšie mužstvo a o to väčšiu cenu má toto víťazstvo aj pre nás. V druhom polčase sme sa možno trošku uspokojili s náskokom, domáci sa vrátili do hry, ale gólom sme im priebeh zdramatizovať nedovolili. Cením si, že sa hralo v pomerne vysokom tempe a zároveň celý čas v duchu fair play. Myslím si, že zápas určite úrovňou nesklamal, plus zámutovských fanúšikov nesklamal ani výsledkom,“ podotkol P. Mrážik.

Vstup do jarnej časti vyšiel Zámutovu dokonalým spôsobom. Na konto si pripísal plný počet bodov, čo je pri vyrovnanom pohľade na TOP 5 v tabuľke dôležité. Na konci sa totiž bude počítať každý bod a prvé jarné straty majú za sebou Bystré, Borov, aj Kračúnovce. „Potenciál, ktorý máme, je nastavený v sile kolektívu. Keď sa pozriem na naše výkony, potešila ma ich vyrovnanosť, čo nám vynieslo dve víťazstva. So ziskom šiestich bodov a skóre 6:0 asi musíme byť spokojní, ale na druhej strane si nikto nemôže myslieť, že už je rozhodnuté. Do konca súťaže ostáva 11 kôl, veľa dôležitých zápasov a hneď najbližšie privítame doma v okresnom derby Bystré,“ dodal P. Mrážik.

TJ Družstevník Borov – FK Tatran Zámutov 0:3 (0:2)

Góly: 9. Soták, 15. Babinský, 79. Ihnát.

ŽK: 48. Dolutovský, 77. Opuda – 82. Balint.

Zostava Borov: Nazad – Opuda, E. Bega, A. Bega, Jakubčo (16. Veselý), Dolutovský, Teraz, Jaselský, Cichý, Harvilko, Bogric.

Zostava Zámutov: Balint – D. Hrivňák, Mikča, Orosi, Béreš, Babinský (80. Vidlička), Ihnát (86. Feri), Ovšák, Ladomerský, Biž (63. Sivák), Soták.

IV. liga, Sever – 19. kolo

FK Nižný Hrušov – OcFK Marhaň 7:0 (1:0)

Góly: 5. Varga, 47. Horský, 64. Babjačok, 70. Horský, 73. Varga, 82. Marcinko, 88. Š. Zubko.

ČK: 85. Uličný po 2 ŽK.

Zostava N. Hrušov: Klamár – Pačuta, Begala, Babjak, A. Veliký, Palko (78. Biž), Varga, Kotľár (46. Babjačok), Polačko, Orosi (68. Marcinko), Horský (78. Š. Zubko).

TJ Sokol Ľubotice – FK Soľ 2:1 (0:1)

Góly: 62. Chovanec, 90.+ Sabol – 20. Hajník.

Zostava Soľ: Petro – Kertis (81. Šimurda), Hajník, Nemčík, Matúš Sakala, S. Dvorjak, J. Dvorjak (73. Miroslav Sakala), Ihnát, Keresteš (63. Zubko), Matta, Bandoľa.

Ostatné výsledky: Záhradné – Stará Ľubovňa 1:1, Demjata – Veľký Šariš 2:2, Župčany – Belá nad Cirochou 2:0, Medzilaborce – Kežmarok 1:1, Gerlachov – Bardejovská Nová Ves 3:0, Spišská Belá – Sabinov 0:2.

V. liga, Vihorlatsko-Dukelská – 15. kolo

OFK Hencovce – FK Vechec 0:0

Zostava Hencovce: Suchý – Mikita, M. Venceľ (46. Maľár), Kmec, O. Venceľ, Kovaľ (56. Samsely), Otrošina, Hudák, M. Dzurina, Zubko, Kos.

Zostava Vechec: Petro – Talian, Husivarga, Uhlík, Leporis, Adam, Hric, Baran, Tkáč (46. Dindák), Kopčo, Hanusin (79. Kováč).

OFK Tatran Bystré – FK Žipov-Čierne o.z. 1:0 (0:0)

Gól: 66. Lupčo.

Zostava Bystré: Paluba – J. Pivovarník, Feč, L. Pivovarník, Matkobiš, Komár, Lupčo, Turcovský, Tkáč (79. Mitráš), Ľ. Jankovič (88. M. Hatala), L. Žipaj (88. Soták).

Zostava Žipov-Čierne: Verčimák – Matta, Ocilka, Novotný, K. Cigán, Gordan (74. Sirotiak), M. Čabala (74. S. Čabala), J. Žipaj, Hlad (86. Dvorjak), Z. Cigán, M. Cigán.

Ostatné výsledky: Dlhé nad Cirochou – Kamenica nad Cirochou 1:3, Lackovce – Kračúnovce 2:1, Jasenov – Stakčín 1:1, Pakostov – Ptičie (14.4.).

 

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!