Po Slovnaft Cupe čaká na MFK Vranov ďalší darček. Umelé osvetlenie!

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Organizovaný futbal vo Vranove nad Topľou oslavuje v aktuálnej sezóne 120. výročie od založenia prvého klubu na území mesta. Prvý darček si dali hráči MFK Vranov sami. Postúpom do 5. kola Slovnaft Cupu, kde môžu naraziť na atraktívneho ligového súpera. Druhým darčekom by mohlo byť umelé osvetlenie na hlavnom štadióne.

Atmosféra futbalových stretnutí pod umelým osvetlením dostáva úplne iný nádych, pretože emócia hráčov, aj fanúšikov niekoľkonásobne graduje. Vranovská futbalová rodina o tomto zážitku na štadióne MFK Vranov sníva už niekoľko rokov. Tento sen sa stal ešte intenzívnejším v roku 2018, kedy bol na hraciu plochu uložený umelý trávnik. „Historicky sa situácia vyvinula tak, že pri hlavnej hracej ploche nemáme vedľajšie tréningové ihrisko. Z toho dôvodu sme sa rozhodli pre umelú trávu, ktorá sa nám najmä počas zimných mesiacov osvedčila. Keďže práve v zime sú dni kratšie, už skôr sme uvažovali o umelom osvetlení. Až teraz sa nám však podarilo dať dokopy reálne peniaze. Verím, že sa nám ho podarí zrealizovať, čím by sme pokračovali v našej filozofii, ktorú sme prijali uložením umelého trávnika,“ dodal primátor mesta Vranov nad Topľou Ján Ragan.

Pozitívnou správou je, že zo Slovenského futbalového zväzu sa na výstavbu umelého osvetlenia podarilo získať dotáciu vo výške 150 000 eur. Druhým dôležitým krokom bolo hlasovanie vranovských poslancov. V rámci schvaľovania rozpočtu na budúci rok totiž navýšili sumu pre MFK Vranov o 40 000 eur. „Keď sme si zatiaľ robili vlastný prieskum, koľko by nás umelé osvetlenie stálo, tak pred zvyšovaním cien stavebných materiálov to vychádzalo približne do 190 000 eur,“ uviedol vedúci ekonomického oddelenia Mestského úradu vo Vranove nad Topľou Milan Malý.

Projekt umelého osvetlenia by mal byť, podľa návrhu zmluvy so SFZ, ukončený v priebehu prvého polroka 2022. Otázkou však ostáva finálny rozpočet. Ako už M. Malý naznačil, v ostatnej dobe došlo objektívne k nárastu cien stavebného materiálu, preto detaily celkovej výšky investície by mohli byť známe začiatkom budúceho roka. „Určite sa tohto sna nevzdáme (úsmev), lebo umelé osvetlenie bude znamenať nielen úplne inú atmosféru počas zápasov. Benefity nám prinesie taktiež z pohľadu ekonomickej rentability, pretože hraciu plochu by sme vďaka nemu mohli prenajímať aj v neskorších hodinách,“ vysvetľoval M. Malý.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!