Piataci HC Bulls Vranov trápili favoritov, šiestaci vyhrali v Gelnici

Vranovskí piataci odohrali v priebehu troch dní dva vyrovnané zápasy proti dvom najlepším tímom z Východu. Aj keď výsledkovo to tak nevyzeralo, výkonnostne sa im takmer vyrovnali.

5. ročník – 13. kolo (predohrávka), nadstavba o 1. – 6. miesto:

HC Bulls Vranov – MŠKM Trebišov  2:6 (0:2, 1:3, 1:1)

Ak Trebišov zvládne vzájomný zápas budúcu sobotu s Popradom, tak sa stane majstrom Východoslovenskej hokejovej ligy. Tieto ambície potvrdzoval od začiatku zápasu vo štvrtok vo Vranove. Už po dvoch minútach viedol a do konca tretiny z presilovky zvyšoval na 2:0. V druhej tretine sa však vranovskí Býci vzchopili a hral sa hokej z jednej strany na druhú, no bez gólov. Až prišla 38. min., keď nekoncentrovanosť domácich využili hostia a počas 95 sekúnd trikrát skórovali. Skorigovať na 1:5 stihli Vranovčania až 5 sekúnd pred koncom tretiny. Do záverečnej časti však nastupovali s túžbou zápas zdramatizovať, ale hneď v 1. min. hostia zvyšovali už na 6:1! Domáci sa snažili krutý výsledok aspoň skorigovať, no podarilo sa im to len raz a tak Trebišovčania zaslúžene zvíťazili, čím potvrdili ambíciu vyhrať ligu. Dokonca na tribúnach bolo až dvakrát viac fanúšikov z Trebišova, ako domácich.

Góly: Homa, Janok.
Zostava: Kristián Baľo, Boris Cerula, Lukas Cerula, Daniel Demčák, Peter Dzurko, Martin Gerák, Adam Homa, Tobias Gabriel Janok, Ľubomír Kožejak, Matej Lelkeš, Gabriela Lačná, Matej Olčák, Oliver Oravec, Adam Pačuta, Erik Sabol, Tobias Szabo, Martin Tirita, Frederik Vanko. Tréner: Ján Novák.

Ostatné výsledky:
Košice – Prešov  8:6 (predohrávka 15.kola)
Trebišov – Sp. N. Ves  13:3 (predohrávka 15.kola)

5. ročník – 10. kolo, nadstavba o 1. – 6. miesto:

HK ŠKP Poprad – HC Bulls Vranov  6:3 (0:1, 3:1, 3:1)

Vranovčania dokonale zaskočili domácich Popradčanov. Hráči plnili taktické pokyny trénera a tak prvú tretinu zaslúžene vyhrali aj zásluhou brankára. V druhej tretine sa hral takisto vyrovnaný hokej. V 25. min. sa domácim podarilo vyrovnať a v 36. min. dokonca viedli. No vranovskí Býci do minúty opäť vyrovnali na 2:2. Minútku pred koncom sa však domáci dostali do vedenia. Poprad sa o výsledok strachoval aj v 3. tretine. Možno im dôležitosť duelu, keď museli naplno bodovať a naháňať tak Trebišov, zväzovala ruky, ale Vranovčania im nedarovali nič zadarmo. V 45. min. využili Popradčania závar pred bránou Vranova a zvyšovali na 4:2. O 23 sekúnd Vranov znížil na 4:3 a dráma pokračovala. Následne o ďalších 40 sek. sa domáci opäť dostali do 2 gólového vedenia, no nič nemali isté, lebo Vranovčania hrozili z každého protiútoku. Pokoj na hokejky dostali až štyri minúty pred koncom keď stanovili skóre na konečných 6:3. Za predvedený výkon sa nemajú Vranovčania prečo hanbiť, naopak dokázali hrať vyrovnanú partiu s vicemajstrom východu, ak nie budúcim majstrom. Domáci síce mali územnú prevahu, ale streleckými pokusmi prevyšovali Vranovčanov len nepatrne. S Popradčanmi sa stretnú vranovskí Býci ešte raz, tak uvidíme, ako ich potrápia nabudúce…

Góly: Lelkeš, Janok, L. Cerula.
Zostava: Kristián Baľo, Boris Cerula, Lukas Cerula, Daniel Demčák, Peter Dzurko, Martin Gerák, Matej Haňo, Adam Homa, Tobias Gabriel Janok, Ľubomír Kožejak, Matej Lelkeš, Gabriela Lačná, Matej Olčák, Oliver Oravec, Adam Pačuta, Erik Sabol, Tobias Szabo, Martin Tirita, Frederik Vanko. Tréner: Ján Novák.

6. HC Bulls Vranov 12 0 2 10 43:96 2

Ďalší zápas predohrávajú piataci už v stredu 11.03.2020, keď o 12.30 hod. hrajú v Košiciach proti domácemu HC.

6. ročník – 13. kolo (predohrávka), nadstavba o 7. – 12. miesto:

HC Bulls Vranov – Hokejový Klub Spiš Indians  0:9 (0:2, 0:4, 0:3)

Vranovskí šiestaci sa statočne držali proti Indiánom z Levoče, ktorí bojujú o 2. miesto. Prvýkrát inkasovali až v 18. min. a potom nešťastne 11 sekúnd pred koncom prvej tretiny. V 2. tretine svoje kvality potvrdili hostia 4 gólmi a vyhrávali tak už 6:0. V záverečnej časti hry Býci udržali Indiánov, aby sa im nepodarilo skórovať okrúhlym desiatym gólom celých osem minút, za čo im patrí poďakovanie, ale dôležitejší súboj ich čakal v sobotu, keď hrali proti súperovi zo svojej výkonnostnej triedy…

Zostava: Jaroslav, Andrejco, Anna Baníková, Tomáš Capcara, Andreas Demčák, Samuel Fečko, Matúš Lakatoš, Patrik Lelkeš, Jaroslav Micko, Marko Nemčík, Jozef Ščerba, Šimon Šimko, Peter Šmatko, Martin Zákutný. Tréner: Ján Novák.

Levoča – Trebišov  10:6 (predohrávka 12.kola)
Trebišov – Prešov  0:9 (predohrávka 13.kola)

6. ročník – 10. kolo, nadstavba o 7. – 12. miesto:

HK Slovan Gelnica – HC Bulls Vranov  2:3 (1:1, 1:0, 0:2)

Spomínaný dôležitý zápas začali lepšie vranovskí Býci, ktorí sa dostali do vedenia v 5. min. V prvej tretine sa hral vyrovnaný hokej, čo potvrdil aj výsledok, keď na ukazovateli skóre svietil stav 1:1 pri odchode na prestávku. V druhej tretine chceli domáci za každú cenu strhnúť výsledok na svoju stranu. Podarilo sa im to hneď v 2. min. Aj keď šancí na skórovanie bolo na oboch stranách dostatok, vyznamenali sa brankári a skóre sa v druhej časti hry už nemenilo. Vranovčania chceli výsledok otočiť. Výraznejšiu prevahu, podloženú aj streleckou aktivitou, zúročili až v 51. min. a vyrovnali. Otočku potvrdili hneď o 43 sekúnd a do konca stretnutia už domácim neumožnili skórovať. Vranovčania takisto zahadzovali svoje šance na zvýšenie náskoku. Domácu výhru proti Gelnici potvrdili aj vonku a zaslúženie odchádzali s víťazstvom, gratulujeme!

Góly: Raptoš, Ščerba, Capcara.

Zostava: Jaroslav Andrejco, Ondrej Baník, Anna Baníková, Tomáš Capcara, Andreas Demčák, Tibor Imrich, Matúš Lakatoš, Patrik Lelkeš, Jaroslav Micko, Dávid Mužík, Marko Nemčík, Marko Raptoš, Jozef Ščerba, Peter Šmatko, Martin Zákutný. Tréner: Michal Karaffa.

6. HK Slovan Gelnica 8 0 0 8 21:88 0

Najbližší týždeň odohrajú šiestaci opäť dva zápasy, najprv v stredu 11.03.2020 o 13.30 hod. v Bardejove a potom  v sobotu 14.03.2020 o 11.00 hod. doma v STD Aréne prípravný zápas proti Kežmarku.

Kadeti nadstavba o pohár Igora Libu

21. kolo: HT MHK 32 Liptovský Mikuláš – HC Bulls Vranov  18:2 (10:0, 5:0, 3:2)

Zostava: Peter Baník, Marko Cerula, Oliver Ďuraš, Jakub Kentoš, Ľubomír Kmiť, Samuel Krišo, Matej Lehet, Klára Macková, Samuel Petrák, Eliáš Šujeta,  Adam Trebuňák, Dominik Tutko,  Filip Vasiľ, Petr Znamenáčej, Marko Židzik. Tréner: Michal Karaffa.

17. kolo: Mládež HC 46 Bardejov – HC Bulls Vranov  5:3 (1:0, 2:0, 2:3)

Góly: Kmiť, Šimon, Petrák.
Zostava: Peter Baník, Marko Cerula, Oliver Ďuraš, Roland Harvanik, Jakub Kentoš, Ľubomír Kmiť, Daniel Kubani, Samuel Krišo, Matej Lehet, Michal Macko, Klára Macková, Samuel Petrák, Samuel Šimko, Eliáš Šujeta, Dominik Tutko, Petr Znamenáčej, Marko Židzik. Tréner: Vlastimil Cvengroš.

8. HC Bulls Vranov 18 0 0 18 29:204 0

Najbližší zápas odohrajú kadeti v sobotu 14.03.2020 o 13.30 hod. doma v STD Aréne proti akadémii Igora Libu a potom v nedeľu 15.03.2020 taktiež o 13.30 hod. v Sp. Novej Vsi.