Peter Tušim: Ťaháme spolu, chceme medailu!

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Stolní tenisti MŠK VsTK Vranov postúpili do extraligového semifinále. Ich súperom v súboji o najlepšiu štvorku bol ŠKST Ružomberok. Trojica Peter Tušim, Daniel Oráč a Samuel Fečo urobila prvý dôležitý krok víťazstvom 5:2 pod Čebraťom. Druhý bod pridali doma v piatok, keď v odvete vyhrali 5:4.

Fanúšikovia stolného tenisu si prišli v piatok na svoje, pretože hráči na obidvoch stranách siete predvádzali skvelý stolný tenis. Vranovčania vyhrávali už 4:2, ale súper flintu do žita nehodil a vyrovnal na 4:4. Posledné slovo však mal Peter Tušim, ktorý v rozhodujúcom stretnutí zdolal mladého Andreja Kaššaya a posunul svoj tím do semifinále. „Keďže sme predpokladali vyrovnaný priebeh, prispôsobili sme tomu aj vyžrebovanie. Na posledný zápas sme nominovali Peťa Tušima, lebo je skúsený a mentálne odolnejší, čo aj potvrdil. Postup cez Ružomberok je však víťazstvom celého tímu, lebo v obidvoch stretnutiach bodovali všetci hráči. Verím a dúfam, že sme v tejto sezóne ešte posledné slovo nepovedali,“ dodal s úsmevom manažér MŠK VsTK Vranov Anton Hajduk.

Po víťazstve v Ružomberku potvrdil aj Peter Tušim, že so spoluhráčmi hrali v piatok uvoľnene, pretože „nôž krku“ mali hostia, pre ktorých prehra znamenala koniec sezóny. V dramatickom stretnutí rozhodovali detaily a tie lepšie zvládli Vranovčania, ktorí vyhrali sériu 2:0. „Po postupe môžem byť len spokojný. V tejto sezóne chce­me získať medailu a jedným z krokov, ako tento cieľ naplniť, bolo prebojovať sa do semifinále, čo sa nám podarilo. Aj tento dvojzápas ukázal, že máme vyrovnané mužstvo, v ktorom ťaháme za jeden koniec povrazu, pretože i teraz zabral každý z nás vždy, keď to bolo treba,“ zdôraznil Peter Tušim.

Pred poslednou sériou dvojhier viedol Vranov 4:3. Zápas Samuela Feča sa však od úvodu vyvíjal v prospech Martina Trusku, preto ťarcha za konečné víťazstvo ležala s každou výmenou viac a viac na rakete P. Tušima. Skúsený stolný tenista však neponechal nič na náhodu a Andreja Kaššaya zdolal 3:0. S každým bodom na konte hecoval seba, aj publikum a za stavu 10:9 si išiel po mečbalovú loptičku pri standing ovation publika. Úžasný pohľad bol v týchto chvíľach na lavičku, kde spolu s ním prežívali mimoriadne emotívne záver duelu Anton Hajduk, Dano Oráč a Samo Fečo. „Určitý tlak som na začiatku pociťoval, ale po prvom vyhratom sete zo mňa viac menej opadol. Po každej ďalšej víťaznej lopte som stále viac veril, že vyhrám. Snažil som sa nevnímať Samkov zápas, koncentroval som sa iba na môj stôl. Dôležité bolo, že mi vychádzala taktika. Snažil som sa hrať všetko nad stolom a nepúšťať sa do dlhých výmen,“ vysvetľoval Peter Tušim.

Samostatnou kapitolou boli fanúšikovia Vranova, ktorí prišli svojich stolnotenisových hrdinov opäť povzbudiť v hojnom počte a počas zápasu vytvorili skvelú atmosféru. Hoci P. Tušim hovoril o tom, že sa snažil v rozhodujúcom súboji sústrediť iba na svoju hru, elektrizujúcu podporu nielen vnímal, ale dokázal si ju aj užiť. „Naši fanúšikovia nás po celý čas ťahali dopredu a v takej atmosfére sa musí vyhrávať (úsmev)! Preto by som sa im chcel aj touto cestou poďakovať za podporu a skvelú atmosféru počas našich domácich zápasov,“ poďakoval sa P. Tušim.        
 

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!