Peter Bič Project prichádzajú s novým albumom, aj klipom k singlu Hlava

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

FOTO: Dominika Kentošová

Kapela Peter Bič Project patrí v slovenskom éteri medzi najhranejších slovenských interpretov. Nie pochýb o tom, že fanúšikovia si zamilujú aj skladby z očakávaného nového albumu Hlava.

Zhruba 2 roky po vydaní albumu Labyrint prichádza skupina Peter Bič Project s novým albumom, ktorému dali názov Hlava. Nahrávali ho začiatkom roka v štúdiu Birdland v Považskej Teplej. Väčšina piesní tak vznikala v spoločnej tvorivej atmosfére. „Album je pestrý svojim obsahom, ako hudbou, tak aj textami, na ktorých sa podieľali Vlado Krausz a Michal Mifkovič,“ uviedol Peter Bič.

Partia muzikantov okolo Petra Biča nahrávala album priebežne v priebehu dvoch rokov. Ako dodal, keďže ich netlačil čas, mohli sa s piesňami vyhrať, či pozvať si do štúdia rôznych hostí. „Keď sme album priniesli do vydavateľstva, prekvapila nás ich reakcia. Po jeho vypočutí sa vyjadrili, že by sme mali každú jednu pieseň predstaviť zvlášť, pretože by im bolo ľúto, ak by sa k poslucháčom nedostali všetky piesne, ale len 2-3 single,“ dodal Peter Bič.

Keďže single Máj a Všetko bude fajn už kapela pustila medzi fanúšikov, pracovať teda mohli aj s ich prvými reakciami. „Mali sme možnosť zistiť ako fungujú naše nové skladby na našich poslucháčov. Na albume Hlava sú skladby Máj a Všetko bude fajn, ktoré už vyšli skôr. Musím povedať, že ma veľmi potešilo, keď som videl, že ich poznajú a že ich bavia,“ opísal spätnú väzbu Peter Bič.

Hudbu na albume zložil Peter Bič, na niektorých sa autorsky podieľa aj speváčka Viktória Vargová. Mám z tohto albumu obrovskú radosť. Peter zložil nádherné piesne a teším sa, že som aj ja v dvoch piesňach mohla autorsky priložiť ruku k dielu. Okrem toho, texty, ktoré pre nás napísali Vlado Krausz a Michal Mifkovič, sú pre mňa úplne čarovné a krásne sa spojili s hudbou. Pri každej piesni mám zimomriavky a chcem ju počuť znova a znova,” vyznala sa Viktória.

Skupina sa rozhodla pripraviť aj videoklip k piesni Hlava. Natočili ho spolu s Jaro „Jarisom“ Vaľkom, a tak 12. novembra vychádza nielen nový album Hlava, ale aj singel a video ku skladbe Hlava. Album vychádza ako CD ale tiež na všetkých streamovacích platformách.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!