Páchateľky, ktoré okradli 82-ročnú starenku, sú známe. Ich vek šokuje!

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Skvelá práca vranovských policajtov. Páchatelia, ktorí rafinovaným spôsobom okradli 82-ročnú starenku, sú známi.

Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru vo Vranove nad Topľou začal trestné stíhanie pre zločin porušovanie domovej slobody spáchaný v súbehu s trestným činom krádeže. Išlo o skutky spáchané formou spolupáchateľstva.

Pripomenieme, že v pondelok podvečer vošli dve ženy, po predchádzajúcej vzájomnej dohode, neoprávnene na oplotený dvor jedného z  rodinných domov na Ondavskej ul. vo Vranove nad Topľou.

Jedna zo žien začala búchať kvetináčom, čím sa snažila urobiť hluk, aby vylákala z domu 82-ročnú majiteľku.

Keď starenka vyšla von, žena ju sotila a utiekla z dvora preč. Majiteľka domu spadla na zem, preto k nej druhá zo žien podišla, ponúkla jej „pomoc“ a odprevadila ju do domu.

„Žena využila nepozornosť otrasenej domácej pani, zo spálne jej ukradla zlaté šperky a z peňaženky peniaze. Majiteľke vznikla škoda krádežou vo výške viac ako 1 000 eur,“ uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová.

Policajti Odboru kriminálnej polície vo Vranove nad Topľou na prípade intenzívne pracovali. Získanou dôkaznou situáciou bolo preukázané, že skutku sa dopustili dve slečny vo veku 15 a 13 rokov. Prítomný bol aj 9-ročný chlapec. Všetci pochádzajú z Vranova. „Vzhľadom na vek týchto osôb bolo možné vzniesť obvinenie za uvedené protiprávne konanie iba 15-ročnej slečne. Ďalší dvaja nie sú trestnoprávne zodpovední. 15-ročná Vranovčanka bola zadržaná a umiestnená do cely policajného zaistenia. Okresným vyšetrovateľom bol spracovaný podnet na podanie návrhu na vzatie obvinenej do väzby,“ informovala J. Ligdayová.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!