Orgonina vystúpila na festivale 19th cultural meeting of Chania

redakcia@vranovske.sk
Autor

Folklórny súbor Orgonina zúčastnil zahraničného folklórneho festivalu „19th cultural meeting of Chania“ v meste Chania na gréckom ostrove Kréta, kde hrdo reprezentoval Slovensko i mesto Vranov nad Topľou.

Pre súbor je to už tretia reprezentácia v zahraničí v tomto roku. Okrem domáceho súboru účinkoval na festivale aj zahraničný súbor z Cypru. 35-členná výprava zložená z tanečníkov, spevákov a hudobníkov si svoju niekoľkohodinovú cestu autobusom neskôr spríjemnila 8 hodinami na trajekte, ktorý vyplával z prístavu v Aténach a priviezol posádku až na slnečný ostrov Kréta.

Súboristov už po príchode nadchla nielen architektúra mesta ale aj lokálna kuchyňa. Počas pobytu ochutnávali aj rôzne špeciality, medzi ktorými nechýbala napríklad chobotnica. Okrem spoznávania krásnych miest a miestnej kuchyne ich každý večer čakali povinnosti. Vystúpenia sa konali v neskorých večerných hodinách, keďže počas dňa býva na ostrove aj 40 stupňov.

Folkloristom sa podarilo pozrieť aj na jednu z najkrajších pláži sveta „Elafonisi beach“. Cesta na pláž bola však pre nich adrenalínovým zážitkom kvôli úzkym cestám a kaňonom, no tyrkysové sfarbenie mora a jemne ružovkastý piesok učaroval asi každému.

V jeden festivalový deň postihli večerné vystúpenie komplikácie, kedy musel súbor svoje predstavenie odprezentovať bez osvetlenia a bez ozvučenia. Ani to ich však neodradilo a diváci sa im za to odvďačili vrelým potleskom. Spevácka zložka folklórneho súboru Orgonina si taktiež pripravila pre domácich prekvapenie vo forme gréckej piesne.

Na záver sa chceme poďakovať poslancom mestského zastupiteľstva za poskytnutie účelovej dotácie na reprezentáciu mesta Vranov nad Topľou v zahraničí.
 

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!