Opitý mladík zo Soli spôsobil v Rudlove škodu 8 200 eur

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Napriek sviatočnej atmosfére a prichádzajúcim vianočným dňom neubúdajú prípady nezodpovedných vodičov, ktorí nerešpektujú zásadu nulovej tolerancie alkoholu za volantom. Polícia informuje hneď o troch prípadoch, kedy dychová skúška potvrdila hodnotu 2 promile.

Jeden z prípadov, okrem Bardejova a Medzilaboriec, eviduje polícia aj v okrese Vranov nad Topľou. 19-ročný mladík z obce Soľ viedol včera – 22. decembra dve hodiny po polnoci osobné motorové vozidlo v obci Rudlov. Keďže sa vedeniu svojho auta venoval nedostatočne, narazil do stojaceho osobného vozidla. Zároveň mladý vodič narazil aj do stĺpika oplotenia rodinného domu. Po príchode policajnej hliadky na miesto dopravnej nehody bolo dychovou skúškou preukázané, že jazdil pod vplyvom alkoholu. „Výsledok dychovej skúšky presiahol hodnotu 2 promile. Bezohľadný vodič pri nehode spôsobil celkovú škodu viac ako 8 200 eur,“ uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová.

Polícia apeluje a upozorňuje motoristickú verejnosť, že svojou ľahkovážnosťou ohrozuje nielen svoje zdravie, ale aj život a zdravie ostatných účastníkov cestnej premávky. „Nezabúdajme, že alkohol v podstatnej miere znižuje naše reakcie, vnímanie situácie v cestnej premávke a spomaľuje naše reakcie. Je príčinou mnohých dopravných nehôd a nešťastí! Nezabúdajme, že ani tá najväčšia ľútosť už čas nevráti, aby sme mohli konať inak, nevráti už ani život či zdravie ľuďom, ktorí doplatili práve na konanie takýchto nezodpovedných vodičov,“ zdôraznila J. Ligdayová.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!