Opäť čierna sobota. Pod kolesami vlaku zahynul 49-ročný muž z Vechca

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Dve čierne soboty. Dve tragické udalosti, po ktorých pri zrážke s vlakom vyhasli životy dvoch mužov.

Kým k prvej nehode došlo 1. augusta vo Vranove nad Topľou, druhá udalosť sa stala v martinskom okrese medzi Turanmi a Krpeľanmi.

Ako nám potvrdili z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline išlo o 49-ročného muža z okresu Vranov nad Topľou. Podľa našich potvrdených informácií pochádzal z Vechca.

Ako informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline Janka Balogová, v sobotu – 8. augusta v čase o 1.40 hod. na trati medzi železničnou stanicou Turany a železničnou zastávkou Krpeľany spozoroval na I. traťovej koľaji rušňovodič vlaku osobu, asi 200 metrov v pravom koľajovom páse v smere jazdy vlaku. „Následne rušňovodič vlaku použil zvukovo výstražné znamenie a rýchlo činné brzdenie, no pre krátku vzdialenosť nedokázal zrážke vlaku s osobou zabrániť. Následne bolo zistené, že ide o 49-ročného muža. U zrazeného muža privolaný lekár konštatoval zranenia nezlučiteľné so životom,“ informovala J. Balogová.

Ako dodala, u rušňovodiča vlaku bola vykonaná dychová skúška s negatívnym výsledkom. Vec šetrí oddelenie Železničná polícia Policajného zboru Vrútky ako podozrenie z prečinu usmrtenia podľa § 149 ods. 1 Trestného zákona.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!