Okresná liga začína bez divákov, pozitívom je nárast mládežníckych tímov

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Hráči klubov pôsobiacich v VI. lige, dospelých riadenej Oblastným futbalovým zväzom vo Vranove nad Topľou nastúpili na posledný zápas ešte v minulej sezóne 2. novembra 2019. Jarná časť bola kvôli pandémii spôsobenej novým koronavírusom zrušená a COVID-19 zasahuje i do štartu nového súťažného ročníka. Opatrenia vydané Regionálnym úradom verejného zdravotníctva so sídlom vo Vranove nad Topľou sa týkajú aj športových podujatí vo vranovskom okrese.

Vo Vranove nad Topľou, Hanušovciach nad Topľou, plus v obciach Soľ, Bystré, Vlača a Babie je organizovanie hromadných športových a kultúrnych podujatí zakázané. Pokiaľ ostaneme striktne vo futbalovom prostredí, pre organizovanie majstrovských stretnutí platí odporúčanie, aby sa hralo bez divákov, ako tomu bolo v regionálnych súťažiach v ostatnom kole v Nižnom Hrušove a Zámutove. Napr. v tomto prípade už oznámili, že sa bude hrať bez divákov v Dlhom Klčove a Rudlove, ktorý však prinesie on line priebeh stretnutia na svojej facebookovej stránke. „Na našej webovej stránke sme uverejnili odporúčanie RÚVZ so sídlom vo Vranove nad Topľou, ako aj manuál pre kluby a check list overenie organizátora športového podujatia. Som rád, že keď som o tom komunikoval s klubmi, ich reakcie boli zodpovedné. Aktuálny vývoj s nárastom pozitívnych prípadov nielen v našom okrese nikoho neteší. Sme v tom však spolu a aj my vo futbalovom hnutí chceme zodpovedným prístupom prispieť k tomu, aby sa súčasná situácia ešte viac nezhoršovala,“ uviedol sekretár Oblastného futbalového zväzu vo Vranove nad Topľou Miroslav Kužma.

Ako sme spomínali, špecifická situácia je v Hanušovciach nad Topľou, kde je úplný zákaz organizovania hromadných športových a verejných podujatí. Z toho dôvodu sa odohrá 1. kolo v Kamennej Porube. „Keď som telefonoval so zástupcom klubu, odporučil som napr., aby na zápas necestovali autobusom, ale na osobných motorových vozidlách, ako je to odporúčané aj v manuáli. Vzhľadom k tomu, že Hanušovčania majú podľa vyžrebovania odohrať doma aj 2. kolo, budeme situáciu pozorne sledovať a podľa potreby vieme pri výmene miesta, kde sa stretnutie odohrá, vyjsť opäť v ústrety,“ vysvetľoval M. Kužma.

V novej sezóne sa v VI. lige, dospelých predstaví vo vranovskom okrese desať tímov. V porovnaní s minulým ročníkom sa do súťaže neprihlásili TJ Družstevník Komárany a ŠK Roma Zámutov. Sekretára ObFZ M. Kužmu teší, že vzrástol počet mládežníckych tímov na 45. „Novým klubom sú Medzianky, ktoré prihlásili do súťaže žiakov. Keď sme oslovili samosprávy v tomto regióne, starosta Petroviec Ján Jenčo sa podujal, že oživí futbal. Na zväze nás len teší, že našli spoločnú reč s Medziankami, pričom týmto pozitívnym príkladom by sme radi inšpirovali aj v iných častiach okresu. Vieme si predstaviť, že podobne by sa mohlo podariť vytvoriť podmienky v obciach napr. v okolí Domaše. Pokiaľ by začali hrať žiaci, neskôr je predpoklad, že by pokračovali ako dorastenci a vo finále by sme sa mohli baviť aj o seniorskom tíme,“ reagoval M. Kužma.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!