OKOLO DOMAŠE určuje trend: Takáto ponuka tu počas troch dní ešte nebola!

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Najväčšie slovenské podujatie určené pre rekreačných cyklistov Okolo Domaše pozýva na trojdňový festival športu a zábavy. Dominovať bude, samozrejme, cyklistika, ale nabitý program rozdá výzvy a zážitky nielen v sedle na dvoch kolesách.

Okolo Domaše je tradičné podujatie, ktoré vždy udávalo trend. Aj preto napr. neprekvapil rok 2014, kedy organizátori ohlásili pokus o zápis do Slovenskej knihy rekordov. Na bicykle vtedy vysadlo 1 597 účastníkov a misiu sa podarilo splniť na výbornú.

Okolo Domaše bolo vždy o unikátnej atmosfére, ktorú fanúšikovia cyklistiky každoročne vytvárali. Práve dlhoročná priazeň pre toto podujatie inšpirovala organizátora Martina Palenčíka s jeho tímom k tomu, aby posúval úroveň na stále vyšší level. „Domaša sa mi vždy spájala s tým, že ľudia, ktorí prídu do niektorého z jej rekreačných stredísk, tu chcú stráviť pár dní. Od momentu, kedy som sa začal podieľať na organizovaní Okolo Domaše, som mal víziu pripraviť celovíkendovú akciu, aby sme si ju všetci naozaj maximálne užili,“ uviedol Martin Palenčík.

Tento rok prial organizátorom aj „kalendár“. Plánovať totiž mohli od piatku – 5. júla. A naplánovali… Ak sme v úvode písali o trojdňovom festivale športu, napĺňať tento obsah začne dopoludnia bežecké podujatie Domašská desiatka pod organizátorskou taktovkou Michala Barnu so štartom v rekreačnej oblasti Domaša Eva.

Absolútnou novinkou bude testovačka bicyklov. Najväčší slovenský e-shop MTBIKER spolu s partnermi dali dokopy naozaj exkluzívnu ponuku renomovaných značiek, v ktorej nebudú chýbať horské, cestné, gravel či elektro bicykle. Pre najväčších fajnšmekrov sú pripravené aj stroje v cene nad 10 000 eur!

Testovacie jazdy môžete absolvovať na dvoch MTB a jednom cestnom okruhu. Dokonca v piatok je pripravená spoločná „cestná“ jazda v smere na Hanušovce nad Topľou – Giraltovce a potom okolo Domaše späť na Dobrú. Už len dodáme, že bicykle si môžete zarezervovať na – mtbiker.sk„Vyslovene testovačka s rezervačnými termínmi a najmä s takouto ponukou nie je na takýchto podujatiach na Slovensku, ale ani v zahraničí na okolí, čo som mal možnosť zažiť, samozrejmosťou. Som veľmi rád, že spolu s našimi partnermi sa nám podarilo vyskladať takúto ponuku. Verím, že i táto testovačka umocní zážitok z celého podujatia,“ zdôraznil M. Palenčík.

Piatkový večer bude patriť letnému kinu v hoteli Garden, kde budú zároveň prebiehať diskusie s „tvárami“ MTBIKER-u Imrom, Cepom, Veronikou, Viktorom a mnohými ďalšími. „Okolo Domaše bolo vždy o komunite. Dali sme si teda záležať na tom, aby nám komunitný charakter neunikol. Preto si chceme v piatok večer sadnúť a podebatovať o všetkom, čo bude ľudí zaujímať,“ pozval na diskusie M. Palenčík.

V sobotu sa účastníci Okolo Domaše vydajú na známy okruh opäť raz objavovať čaro Zelenej perly východu. Ak sa pýtame účastníkov, ktorí chodia opakovane, čo ich každý rok láka, zhodne hovoria, že magnetom je pre nich pohoda a s ňou neoddeliteľne spojená neopakovateľná atmosféra. Určite k nej prispejú i tri plánované občerstvovačky na Tíšave, v Turanoch nad Ondavou a v Zátoke na Eve. „Môžem prezradiť, že občerstvovačka v Turanoch nad Ondavou bude vytunená! Detaily by som si zatiaľ nechal ako prekvapenie, ale rozhodne to bude niečo iné, na čo boli doteraz cyklisti na Okolo Domaše zvyknutí,“ usmieval sa M. Palenčík.

V cieli bude odmenou skvelý pocit, koncert kapiel HEX/Stará škola, na ktorý je vstup zdarma a pozvaní sú nielen účastníci Okolo Domaše, a tombola. „Naši partneri sa tento rok hecli, preto najmä prvá desiatka cien bude nadupaná,“ pokračoval dobre naladený M. Palenčík.

Dobrodružný víkend doplní v nedeľu paddleboarding a detský terénny prekážkový beh KidRace. Počas celého podujatia budú pre deti k dispozícii slalomové dráhy, funny bike a detské nafukovacie atrakcie, ako napr. nafukovacia lezecká stena alebo nafukovacia strelnica. „Priznávam, že detské atrakcie boli v minulosti našou Achillovou pätou, preto sme si tento rok dali záležať na tom, aby si prišli na svoje i najmladší účastníci. Keďže všetky atrakcie budú zdarma, chceme len poprosiť o trpezlivosť a toleranciu. Ako sa však hovorí, dobrých ľudí sa všade veľa zmestí, preto veríme, že na každého príde rad a na konci dňa budeme vidieť len usmiate detské tváre,“ ukončil náš rozhovor Martin Palenčík.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!