Okolo Domaše ohlásilo 13. ročník: Po roku a pol máme chuť niečo zažiť!

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Skvelá správa pre cyklistov. Okolo Domaše, najväčšie slovenské podujatie pre rekreačných fanúšikov tohto športu, ohlásilo termín 13. ročníka. Pozvánka previezť sa po brehoch zelenej perly východného Slovenska platí na 3. júl.

História Okolo Domaše je plná viacerých medzníkov. Platí, že toto podujatie si z roka na rok získavalo stále viac a viac fanúšikov. Postupne nebola výnimkou účasť presahujúca tisícku cyklistov. V roku 2014 sa dokonca podaril zápis do Slovenskej knihy rekordov s 1 597 zaregistrovanými účastníkmi. Nenáročná trať vytiahla na bicykle celé rodiny, či partie priateľov, ktorí si užívali pohodové tempo a unikátnu atmosféru, pretože Domaša je na atraktívne výhľady a zákutia mimoriadne štedrá.

Do tejto cyklistickej idylky však vstúpila pandémia spôsobená novým koronavírusom. Hoci organizátori minulý rok boli optimistickí a do poslednej možnej chvíle verili, že sa situácia upokojí, predsa len museli svoje plány prehodnotiť. Nakoniec sa síce okolo Domaše previezli, ale akcia mala len komorný a viac-menej symbolický charakter. „Pravdou je, že sme sa v úzkom kruhu stretli asi päťdesiati a spolu sme sa previezli, aby sme tradíciu úplne neprerušili, no minulý rok za oficiálny ročník nepovažujeme. Keď sme si predstavili davy, aké sa na Domaši každoročne stretávali, priali sme si celý rok, aby sme si to mohli opäť zopakovať podľa scenára, aký poznáme a aký nás všetkých baví,“ reagoval Martin Palenčík z Bike Teamu Vranov.

Prianie, a nielen organizátorov, sa splnilo! V poradí 13. ročník sa bude jazdiť 3. júla. Účastníci sa môžu tešiť na overenú trať s prejazdom cez priehradný múr. Neodmysliteľnou tradíciou podujatia sú účastnícke tričká, pričom niektorí majú doma dokonca úplnú kolekciu všetkých dvanástich kusov. Tento rok sa môžu tešiť na verziu v tyrkysovej farbe. „Myslím si, že po roku a pol pandémie máme všetci chuť niečo zažiť. Do organizácie sme sa tento rok pustili najmä kvôli tomu, aby sa ľudia mohli znovu stretnúť, rekreačne si zajazdiť, oživiť spomienky z minulých ročníkov, ale samozrejme získať aj nové zážitky,“ uviedol M. Palenčík.

Jediným tohtoročným limitom je počet účastníkov. Aj kvôli stále platným pandemickým pravidlám sa môže registrovať iba 900 cyklistov. O tom, že Okolo Domaše má v kalendári rekreačných cyklistov pevné miesto svedčí fakt, že len v priebehu prvých dvoch týždňov od spustenia registrácie sa už prihlásili viac ako tri stovky. Štart a cieľ budú mať zázemie v rekreačnej oblasti Domaša Dobrá, no organizátori majú v tejto súvislosti prosbu. „Radi by sme všetkých poprosili, aby rešpektovali zmenu na štarte. Kým doteraz sa štartovalo hromadne, teraz chceme požiadať účastníkov, aby vyrazili na trať hneď po registrácii. Týmto rozhodnutím chceme predísť kumulovaniu väčšieho počtu ľudí, aby sme si to, ako sa hovorí, nepokazili,“ doplnil s úsmevom M. Palenčík.  

Registrovať sa na Okolo Domaše 2021 môžete na okolodomase.mtbiker.sk a informácie o ďalších novinkách nájdete na FB stránke Okolo Domaše.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!