Okolnosti dopravnej nehody po šlágri V. ligy Pakostov – Bystré sú jasné

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Keď sme sa v nedeľu vracali z piatoligového zápasu F.O. Ajax Pakostov – OFK Tatran Bystré, vo Víťazovciach sme prechádzali okolo dopravnej nehody.

Ľavotočivá zákruta, v ktorej sa stala dopravná nehoda, mohla byť zradná, ale na stav, v akom sa vozidlo nachádzalo, nám to nevychádzalo. Laickým okom to na prvý pohľad vyzeralo na kombináciu rýchlosti a nepozornosti. Viac svetla však do tohto prípadu vniesla polícia vo svojej tlačovej správe.

Osobné motorové vozidlo viedol 42-ročný vodič z Pezinka. Pri prejazde ľavotočivou zákrutou sa nevenoval vedeniu motorového vozidla a nesledoval situáciu v cestnej premávke. S vozidlom zišiel do priekopy, kde narazil do stĺpu telekomunikačného vedenia a následne aj do betónového premostenia. „Muž bol na mieste dopravnej nehody podrobený dychovej skúške. Jej výsledok dosiahol hodnotu takmer 2 promile,“ informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová.

Pri nehode vznikla škoda na samotnom vozidle vo výške cca 4 500 eur a na telekomunikačnom stĺpe vo výške 350 eur. Obvinený muž skončil v cele policajného zaistenia bol obvinený z trestného činu ohrozenie pod vplyvom návykovej látky. Prípad vyšetruje polícia v Humennom.

FOTO: Polícia SR – Prešovský kraj


Fotogaléria

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!