Košický víkenďák: Ocenení boli obidvaja Feníkovci

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Na 20. ročníku šachového turnaja Košický víkenďák 2022 sa predstavilo 43 hráčov z Bratislavy, Banskej Bystrice, Košíc, Prešova, Topoľčian. Čadce, Hlohovca, Humenného, Stropkova, Trebišova, Sabinova, Kežmarku, Levoče, Starej Ľubovne a Vranova nad Topľou.

Hralo sa švajčiarskym systémom na 7 kôl s hracím tempom 2×60 minút + 30 sek./ťah podľa pravidiel FIDE.

Absolútnym víťazom sa bez prehry stal Jozef Feník mladší z MŠK Vranov nad Topľou, ktorý vyhral tento turnaj už druhýkrát. Na druhom mieste sa umiestnil Alexander Riabov z Topočian a tretí Imrich Jurčišin z Košíc.

Ocenený bol aj Jozef Feník starší, ktorý sa stal víťazom v kategórii do ELO-1200. Z ďalších vranovských šachistov obsadil Vladimír Verba 7. miesto a Miroslav Chytra 18. miesto.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!