ObFZ Vranov: VI. liga dospelých sa dohrá, šlágrom bude Vechec – Tovarné

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Jesenná časť VI. ligy dospelých sa vo vranovskom okrese dohrá. Na svojom zasadnutí o tom rozhodol Výkonný výbor Oblastného futbalového zväzu Vranov nad Topľou. Definitívne sa však nedohrajú súťaže v mládežníckych kategóriách.

S postupným uvoľňovaním opatrení súvisiacich s pandémiou spôsobenou novým koronavírusom sa dostalo aj na amatérsky futbal v zmysle, že pri dodržaní zadefinovaných pravidiel sa môžu regionálne a oblastné súťaže dohrať. Vo viacerých oblastných futbalových zväzoch však prijali rozhodnutie v sezóne nepokračovať a výsledky anulovali. Otázkou, či ešte hrať alebo už nehrať sa zaoberal aj Výkonný výbor ObFZ Vranov nad Topľou.

Ako je známe, postupovať (a zostupovať) môžu len tímy v súťažiach, kde sa v rámci súťažného ročníka odohrá polovica zápasov. V prípade vranovského ObFZ ostáva pre naplnenie tejto litery odohrať iba jedno stretnutie. Termín pre 9. kolo bol stanovený na 13. júna. „Kým v prípade oblastných futbalových zväzov, kde sa rozhodli v sezóne nepokračovať, potrebovali odohrať ešte 4 – 5, niekde možno aj 6 zápasov, u nás je situácia trošku iná. My potrebujeme odohrať iba jedno kolo, preto by bolo zvláštne nehľadať priestor v termínoch, navyše ak na to máme celý jún. Zatiaľ sme síce dohodnutí na 13. júni, ale v prípade nepriaznivých okolností máme ešte v rezerve 20. a 27. jún,“ uviedol sekretár ObFZ Vranov nad Topľou Miroslav Kužma. Ako dodal, ďalším z argumentov bol aj fakt, že už minulá sezóna bola anulovaná. Keďže nikto nemal právo postupu, členovia výkonného výboru nechceli, aby sa opakovala história, kedy by bola opäť niekomu upretá šanca vyšvihnúť sa do regionálnej súťaže. Pripomenieme, že šlágrom dohrávaného kola bude duel druhého Vechca (21 bodov) s lídrom z Tovarného (22 bodov).

V podmienkach ObFZ Vranov nad Topľou sa však nedohrajú súťaže v mládežníckych kategóriách. Zväz urobil medzi klubmi anketu a vychádzajúc z jej záverov padlo rozhodnutie v rozohranej sezóne nepokračovať. „Problémom, na ktorý kluby poukazovali najčastejšie, bola povinnosť absolvovať pre hráčov, žiakov a dorastencov, antigénové testy. Často napr. kládli otázku, či maloleté dieťa vôbec môže ísť na testovanie bez sprievodu zákonného zástupcu. Zástupcovia klubov sa teda zhodli v tom, že podmienky sú nastavené dosť zložito, aby ich tímy v našich podmienkach dokázali splniť. Veríme však, že pred začiatkom nového súťažného ročníka sa epidemiologická situácia zlepší natoľko, že tak ako do školy nebudú potrebovať  deti negatívne testy ani na športové podujatia,“ reagoval M. Kužma.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!