Obec Majerovce chce riešiť kolízny úsek smerom na Sedliská

  • Obce
  • Dátum: 16.09.2021
imrich.mako@vranovske.sk
Autor

V Majerovciach došlo v utorok v priebehu pár desiatok minút hneď k dvom kolíznym situáciám. V druhom prípade po kolízii troch osobných motorových vozidiel išlo „len“ o škodovú udalosť, ktorú si odniesla aj autobusová zastávka. Pri dopravnej nehode však vznikla celková škoda na motorových vozidlách cca 8 000 eur.

K dopravnej nehode, na ktorú bude reagovať aj starosta obce Ján Sarvaš, došlo popoludní pred rodinným domom na začiatku obce smerom od Sedlísk. 51-ročná vodička z Vranova nad Topľou začala predchádzať osobné motorové vozidlo, ktoré viedla 19-ročná vodička z Vechca, práve začala odbočovať do dvora rodinného domu. Obidve vozidla skončili po kontakte v priekope. „Na vozidlách vznikla celková škoda vo výške cca 8 000 eur a na mostíku k rodinnému domu vo výške 800 eur,“ informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová. Ako dodala, po dopravnej nehode bola 51-ročná vodička podrobená dychovej skúške s negatívnym výsledkom.

Žiadosť na dopravný inšpektorát

Práve úsek na konci obce smerom na Sedliská je podľa starostu Majeroviec Jána Sarvaša kritický. Toto totiž nie je prvá kolízna situácia, ku ktorej došlo. Za problém považuje, že vodiči majú v tomto rovinatom úseku možnosť predchádzať iné motorové vozidlá. V momente, keď na hlavnom ťahu naberú rýchlosť, dochádza k dopravným nehodám, ako napr. v utorok. „Keďže to nie je prvá dopravná nehoda, ku ktorej došlo v tomto úseku, adresujem Okresnému dopravnému inšpektorátu vo Vranove nad Topľou žiadosť. Budem žiadať, aby namiesto pozdĺžnej prerušovanej čiary bola súvislá čiara. Mnohí vodiči totiž zrýchľujú práve kvôli tomu, že chcú predchádzať iné vozidlo. Myslím si, že pokiaľ tomu zabránime, znížime aj percento kolíznych situácií,“ uviedol starosta Majeroviec Ján Sarvaš.


Fotogaléria

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!