O osude „nafukovačky“ rozhodne zastupiteľstvo, v hre sú dve alternatívy

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Práce na výstavbe športovej haly v areáli ZŠ JUH začali minulý týždeň. O ďalšom osude pôvodnej nafukovacej haly rozhodne mestské zastupiteľstvo.

Mesto Vranov nad Topľou získalo na základe uznesenia vlády SR na výstavbu športovej haly dotáciu vo výške 1,75 mil. eur, plus z vlastných prostriedkov preinvestuje 590 tis. eur. Nový objekt pre športovcov nahradí nafukovaciu halu, ktorá im slúžila doteraz. Podľa zmluvy o dielo má doba výstavby trvať maximálne 270 kalendárnych dní od protokolárneho odovzdania staveniska. Zhotoviteľom je spoločnosť BETPRES, s.r.o. „Sľubujeme si od toho, že náklady, ktoré sme mali na nafukovaciu halu, využijeme na novú halu, ktorá už bude trvalou stavbou so zázemím a podmienkami pre multifunkčné športové možnosti. Slúžiť bude na tréningovú činnosť, či víkendové športové podujatia alebo na športové aktivity vo večerných hodinách,“ uviedol primátor Vranova nad Topľou Ján Ragan.

O osude nafukovacej haly sa zatiaľ nerozhodlo. Posledné slovo budú mať poslanci mestského zastupiteľstva. Ako vysvetlil J. Ragan, od firmy, ktorá „nafukovačku“ servisovala, dostalo mesto ponuku na jej predaj. Radnica si zároveň dala vypracovať analýzu, koľko by stálo premiestnenie skeletu s technológiou z areálu ZŠ JUH na iné miesto. „Vytypované máme tri lokality, kde by sme mohli nafukovaciu halu premiestniť, ale všetko bude závisieť od technických a hlavne finančných podmienok. Obidve alternatívy predložíme poslancom, ktorí rozhodnú, pretože ak by sme sa rozhodli premiestniť ju na inú plochu v rámci mesta, bude potrebné vybudovať aj adekvátnu infraštruktúru, čo si vyžiada určitý objem finančných prostriedkov,“ dodal J. Ragan.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!