O mestskú halu v PP Ferovo sa zaujíma nemecká firma s fotovoltaikou

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Vo výrobnej hale v priemyselnom parku Ferovo vo Vranove nad Topľou by mohla pôsobiť nemecká firma zaoberajúca sa fotovoltaikou. Informoval o tom primátor Ján Ragan na mestskom zastupiteľstve v reakcii na interpeláciu poslanca Martina Buzáša.

Mesto Vranov nad Topľou vlastní v priemyselnom parku Ferovo výrobnú halu s plochou 1 230 m2. Keďže jej výstavba bola spolufinancovaná zo zdrojov poskytnutých Úradom podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu, zmluvnou podmienkou je, aby v nej do konca roka 2021 vzniklo 30 nových pracovných miest.

Konkrétnym záujemcom, s ktorým mesto Vranov nad Topľou podpísalo memorandum, je sabinovská spoločnosť FRUCONA, s.r.o. Zámer variť džemy, ovocné pyré, či spracovávať sušené ovocie a lesné plody, vrátane húb prezentoval konateľ František Kurilla na májovom mestskom zastupiteľstve. „Rokovania ešte prebiehajú, len sú pomerne zdĺhavé,“ informoval poslancov na ostatnom rokovaní mestského zastupiteľstva primátor Ján Ragan.

Aktuálne však najreálnejšie vyzerá spolupráca s nemeckou firmou, ktorá podľa vlastného patentu vyrába fotovoltaické panely. „Firma podniká v Nemecku a chcela by svoju výrobu rozšíriť. Zamestnali by približne 30 zamestnancov s tým, že by mali záujem dostavať k našej hale prístavbu, čím by vznikla perspektíva zamestnať ďalších ľudí,“ uviedol J. Ragan.

Do konca roka sa však ani jeden zo zámerov spomínaných investorov zrealizovať nestihne, preto vranovská radnica požiada Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR o predlženie termínu spomínanej zmluvnej podmienky. „Verím, že aj v súvislosti s kovidom nám vyjdú v ústrety,“ dodal J. Ragan.

Bc. Elena Paľušová

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!