O. Desiatnik: Vo Vranove sú inteligentní hráči, prípravu nepodcenili

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

A-mužstvo MFK Vranov začalo s prípravou na nový súťažný ročník v pondelok – 15. júna. Hráčov na prvom tréningu privítali prezident klubu Miroslav Novák, člen správnej rady Mikuláš Némeš a manažér Roman Lazúr. Hoci smerom ku kádru sa očakávajú odpovede k viacerým otáznikom, predsa len máme jednu pozitívnu novinku – tréner Ondrej Desiatnik bol prijatý na štúdium najvyššej trénerskej licencie UEFA Pro. 

SÚVISIACI ČLÁNOK:
FOTOGALÉRIA: MFK Vranov vstúpil v Strážskom do prípravy víťazne

Po ukončení tréningového procesu kvôli pandémii spôsobenej novým koronavírusom sa z takmer všetkých futbalových klubov v regióne ozývalo unisono prianie a nádej v to, aby mohli začať aspoň „letnú“ prípravu v predstihu. Ak vezmeme do úvahy anulovaný súťažný ročník, posledné stretnutie bolo na programe ešte 14. júna a v tomto čase by hráči za normálnych okolností „dovolenkovali“. Napriek tomu, že situácia bola dlho neistá, opatrenia súvisiace s COVID-19 sa začali uvoľňovať, čo pre futbalistov znamenalo návrat na futbalové trávniky. Vo Vranove sa A-mužstvo stretlo opäť po troch mesiacoch 15. júna. Hráčom dovtedy ostala iba individuálna príprava, ktorá z pohľadu motivácie a konkurenčného prostredia v kolektívnych športoch nikdy nedokáže plnohodnotne nahradiť spoločné tréningy. „Vo Vranove sú dosť inteligentní hráči na to, aby situáciu nepodcenili a pripravovali sa individuálne. Zápasová prax je samozrejme niečo iné, ale som presvedčený, že v priebehu dvoch, troch týždňov sa do toho opäť dostanú. Počas prvého týždňa, ktorý máme za sebou, sme sa zamerali na vytrvalosť cez hry. Nič nerobíme bez lopty, pracujeme prirodzenou cestou. Vidieť, že chlapci mali dlhší výpadok, chýba im väčšia ľahkosť, preto sa zo začiatku aj trošku trápia, ale ako som povedal, dostanú sa do toho rýchlo,“ uviedol tréner MFK Vranov Ondrej Desiatnik. 
 
Z pohľadu kádra je ešte na prvé závery priskoro. Manažér MFK Roman Lazúr pohyby v tíme nevylúčil, no vedenie klubu, aj fanúšikovia budú múdrejší až v priebehu najbližších dní. Ak by sme vychádzali z prvého prípravného zápasu v Strážskom, tak z nových tvárí sa objavil brankár Adrián Gurega s dorasteneckou stopou v Senici a Michalovciach, stredopoliar Tomáš Mikluš zo Šarišských Michalian a z vranovského dorastu si prvýkrát dres „áčka“ obliekol Tomáš Veliký. „Uvidíme, ako si nakoniec vyskladáme mužstvo. Nejakí hráči môžu prísť, nejakí odísť, čo bude tiež závisieť od ekonomiky. Keď začne do seba zapadať jedno s druhým, budeme múdrejší aj my a podľa toho potom v príprave zareagujeme,“ vysvetľoval O. Desiatnik.   
 
Ako sme spomínali, prvý prípravný zápas odohral Vranov na pôde štvrtoligového Strážskeho. Po dvoch góloch Matúša Digoňa s Františkom Sitarčíkom a jednom presnom zásahu Dominika Sabola vyhral MFK 5:1. Dodáme, že tréner O. Desiatnik poslal postupne na trávnik dvoch brankárov a sedemnástich hráčov v poli. „Pre túto alternatívu som sa rozhodol z dôvodu, že máme dosť hráčov, a to ešte štyria do hry nezasiahli. Aj to bolo cieľom stretnutia so Strážskym, aby si zahrali viacerí a takto sa postupne dostali do herného tempa. Nechceli sme totiž hneď v prvom stretnutí tlačiť na pílu. Myslím si, že to bola ideálna previerka, pretože chlapci si schuti zahrali. V niektorých fázach sa síce potrápili, ale zápas svoj účel splnil,“ hodnotil O. Desiatnik. 
 
Zaujímavosťou je, že Vranov všetky prípravné stretnutia odohrá na ihriskách súperov. Najbližšie sa predstaví túto sobotu na pôde FC Košice. Pripomenieme, že Vranovčania ešte nastúpia proti Trebišovu, Snine, Humennému a generálkou bude Slovnaft Cup. „To, že hráme všetky stretnutia vonku, je náhoda. V Strážskom síce pršalo a lepšie by sa hralo na umelej tráve, no v lete vítam možnosť hrať na prírodných trávnikoch. Prípravné zápasy dohadoval manažér Roman Lazúr a i podľa mňa je takto zvolený model správny,“ dodal O. Desiatnik. 


Program prípravných zápasov MFK Vranov
 
20.06.2020 – 11:00 hod. (v Strážskom):
ŠK Strážske (IV. liga) – MFK Vranov 1:5 (1:3)
Góly: 27. Lorinc – 12. Sabol, 34. Digoň, 42. Digoň, 65. Sitarčík, 86. Sitarčík. 
 
27.06.2020 – 10:30 hod. (v Košiciach):
FC Košice (II. liga) – MFK Vranov


04.07.2020 – 10:30 hod. (v Trebišove):
Slavoj Trebišov (II. liga) – MFK Vranov
 
11.07.2020 – 10:00 hod. (v Snine):
MFK Snina (III. liga) – MFK Vranov 
 
18.07.2020 – 10:30 hod. (v Humennom):
FK Humenné (III. liga) – MFK Vranov 
 
Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!