Nový hokejbalový tím HBK Raccoons Vranov čaká turnajový krst ohňom

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Nový hokejbalový projekt HBK Raccoons Vranov čaká krst ohňom. Na turnaji Benco Cup v Topoľčanoch sa jeho reprezentanti predstavia v prestížnej spoločnosti hráčov, ktorí pôsobia aj v zahraničných ligách. Dodáme, že ďalšími podujatiami, na ktoré sa „medvedíci“ prihlásili, sú Monkeys cup v Liptovskom Mikuláši a Bošany winners cup.

Hokejbal mal vo Vranove nad Topľou vždy pevné miesto a tradíciu. Z partie, ktorá hrala domácu mestskú ligu, sa postupne vyprofilovala partia, ktorá začala hrať turnaje, či súťaže mimo mesta.

Dnes je nositeľom hokejbalovej kvality vo Vranove nad Topľou klub HMHK bauska., v ktorom pracujú sofistikovane s mládežou a A-mužstvo nastupuje v extralige.

To, že extraligová úroveň kladie vyššie nároky na parametre výkonu, neznamená, že neexistuje priestor na realizáciu aj pre ďalších hráčov, ktorým učaroval hokejbal.

Práve pre nich je príležitosťou zahrať si a konfrontovať sa so súpermi po celom Slovensku tím HBK Raccoons Vranov.


Hráči HBK Raccoons Vranov počas oficiálneho fotenia.

Myšlienka založiť ho vznikla na začiatku roka 2022 v partii vranovských hokejbalistov. Viacerí z nich obliekajú dres HMHK bauska., ďalší nastupovali vo vranovskej mestskej lige. Súčasťou „medvedíkov“ je aj slovenský hokejový reprezentant hrajúci za Malmö RedHawks Daniel Alexander Jenčko. „V období, keď končia alebo už sú oficiálne ukončené hokejbalové súťaže, sa začína konať väčšina amatérskych turnajov s účinnosťou po celom Slovensku. Z toho dôvodu chceme dať príležitosť hokejbalistom a aktívnym hráčom, ktorí počas sezóny nemajú možnosť hrávať v extralige alebo v niektorej z mestských líg a taktiež na oficiálnych turnajoch pre registrované kluby. Preto vznikol tento nový tím vo Vranove, ktorý sa bude zúčastňovať na turnajoch s príležitosťou hrať a propagovať mesto, našich partnerov, ktorí nás podporujú začo im patrí veľká vďaka,“ uviedol spoluzakladateľ HBK Racoons Vranov Tomáš Žolna.

Prvá turnajová previerka čaká na Vranovčanov už teraz od piatku do nedele na turnaji Benco Cup v Topoľčanoch, ktorý sa koná na počesť Jozefa Benka. Organizátori rozdelili 16 účastníkov do štyroch skupín. Súpermi HBK Raccoons budú v základnej skupine Perly Juhu, Citrusia Bratislava a EXIT Bánovce nad Bebravou. „Hokejbalového turnaja sa zúčastňujú hráči pôsobiaci v zahraničí – KHL, Fínsko, Švédsko, Česko, slovenskej Extralige, v 1. a 2. Slovenskej hokejovej lige, bývalí hokejisti, juniorskí slovenskí hokejbaloví reprezentanti, bývalí hokejbaloví reprezentanti a hlavne hráči, ktorí poznali a pôsobili pod vedením zosnulého Jozefa Benka st.,“ citujeme z vizitky turnaja.

HBK Raccoons Vranov nastúpi v Topoľčanoch v zostave – Šimon Cmar, Adrian Baran, Matúš Cifranič, Anton Ajben, Samuel Hojer, Peter Pagáč, Branislav Štefan, Viktor Kundrát, Tomáš Petro, Tomáš Žolna, Marek Jenča, Štefan Kovalčík, Matej Džamba, Dávid Piško a Dominik Vojtek.

PROGRAM HBK RACOONS VRANOV – sobota, 17. jún:

7:30 HBK Raccoons Vranov – EXIT Bánovce n. Bebravou

10:30 Citrusia Bratislava – HBK Raccoons Vranov

19:15 HBK Raccoons Vranov – Perly Juhu

Víťaz základnej skupiny postupuje priamo do štvrťfinále, mužstvá na  2. – 3. mieste si zahrajú o postup medzi najlepšiu osmičku v osemfinále.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!