Novinkou Cheechery predznamenávajú Stropkoviani rok plný prekvapení

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Kapela Stropkoviani predstavila svoj nový singel Cheechery na „Štefana“. Za aranžmánom a nápadom stojí cimbalista Daniel Tarbaj. Keby sa konali tradičné „Štefanské zábavy“, tanečné parkety by ľahli popolom!

Na konci roka 2021 prichádzajú Stropkoviani s energickou novinkou, ktorá je ich prvým singlom z pripravovaného nového albumu. Ten by mal vyjsť ešte pred letom.

Číčeri je slangový ukrajinský výraz pre namyslené dievča, s ktorým sa v kapele vyhrali a prepísali do „angličtiny“.

Atmosféru chytľavej piesne znásobuje aj klip, ktorý sa natáčal v exteriéri bývalého monastyru v Krásnom Brode pri Medzilaborciach a interiéri reštaurácie „U Hricka“ v Hanušovciach nad Topľou.

Ak sa vám zdá, že tanečníci sa na seba podobajú, ako keby ich jedna mater mala, nie je to žiadny filmový trik. Chlapci, aj dievčatá totiž nie sú len súrodenci, ale dokonca dvojičky.

Stropkoviani budú v roku 2022 oslavovať 10. výročie. Ján Renčko (husle), Ján Majurnik (akordeón), Daniel Tarbaj (cimbal), Kristián Karsa (kontrabas) a Jakub Demčák (bicie) chcú aj klipom v réžii Frankyho Stružaka naznačiť, že pri tejto príležitosti majú pripravených viacero prekvapení, na aké ich fanúšikovia neboli doteraz zvyknutí…

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!