Nočný požiar v Soli zničil v areáli PD Soľ dve výrobné haly

  • Obce
  • Dátum: 17.05.2022
imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Pri požiari výrobných hál firmy venujúcej sa spracovaniu odpadových plastov v areáli poľnohospodárskeho družstva v Soli zasahovali hasiči z Vranova nad Topľou, Hanušoviec nad Topľou, Holčíkoviec, Humenného, Prešova a dobrovoľní hasiči zo Soli.

Požiar dvoch výrobných hál a naskladneného materiálu na nádvorí bol nahlásený pred pol jedenástou v noci. Po príchode hasičských jednotiek bol požiar v III. stupni horenia, čo znamená, že bol plne rozvinutý. „Požiar bol špecifický tým, že horeli plasty. Keďže hasenie uhľovodíkov je komplikované, na elimináciu intenzity požiaru sme museli použiť aj hasiacu penu,“ uviedol riaditeľ Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru vo Vranove nad Topľou Jozef Ondrej.

Oheň sa podarilo dostať pod kontrolu o tretej nad ránom. Situáciu zasahujúcim hasičom neuľahčoval ani hustý dym, ktorého štipľavý zápach sa navyše šíril do okolia. „Vyrozumeli sme starostov Čaklova a Zámutova, že dym smeruje na ich obce. Kvalitu ovzdušia monitoruje Kontrolné chemické laboratórium Jasov,“ dodal J. Ondrej.

Pri požiari, ani zásahu k zraneniu osôb nedošlo. Príčina požiaru je v štádiu vyšetrovania.


Fotogaléria

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!