Nočné inferno v Hlinnom, zhorela známa reštaurácia a „svadobka“

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Nočné inferno v Hlinnom. Pri požiari objektu reštaurácie Škorpión zasahovali profesionálni hasiči z Vranova nad Topľou, Hanušoviec nad Topľou, Prešova, Holčíkoviec a členovia Dobrovoľných hasičských zborov zo Soli a Bystrého.

Požiar v obci Hlinné bol nahlásený v noci krátko po jednej hodine. Sociálne siete začali okamžite zaplavovať videá a fotografie, ktoré dávali tušiť najhorší možný scenár. Po príchode hasičov sa objekt nachádzal v III. stupni horenia, čo znamená, že bol plne rozvinutý.

Na zásah bolo vyslaných 19 profesionálnych a 21 dobrovoľných hasičov, ktorí zasahovali s 13 kusmi techniky. Ako uviedol riadiaci dôstojník Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru vo Vranove nad Topľou mjr. Mgr. Lukáš Popovič, okamžite vytvorili štyri zásahové úseky – tri zo zeme a vďaka výškovej technike aj jeden zvrchu. „Keďže budova je dvojpodlažná a rozmerovo veľká, vytvorili sme zásahové úseky tak, aby sme mohli hasiť z každej strany, vrátane využitia výškovej techniky plošiny a rebríka,“ vysvetľoval riadiaci dôstojník Lukáš Popovič.

Situáciu komplikoval fakt, že pomerne veľká časť budovy bola z drevenej konštrukcie, ktorá je vysokohorľavým materiálom. Zasahujúcim hasičom nepomáhala ani mínusová vonkajšia teplota, čo spôsobovalo zamŕzanie vody v hadiciach. „Na plnenie cisterien vodou sme využili dve miesta v Bystrom a Soli. Vďaka tomu sme mohli kyvadlovo zabezpečiť urýchlené dodanie hasebnej látky na požiarovisko,“ dodal L. Popovič.

Keďže s objektom reštaurácie susedí aj čerpacia stanica s nádržami pre pohonné hmoty, prioritou bolo zabrániť tomu, aby sa oheň dostal aj do tejto časti. „Dva hasiace úseky sme zriadili spredu, kde sa nachádza čerpacia stanica, aby nedošlo k prípadnému výbuchu, lebo následky by mohli byť ešte fatálnejšie,“ reagoval L. Popovič.

Pri požiari k zraneniu civilných osôb, ani hasičov nedošlo. Príčina požiaru je v štádiu vyšetrovania.


Fotogaléria

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!