Malý futbal – veľká vášeň: Humenné je na nohách, TRIPLE GOLD je doma!

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Malý futbal – veľká vášeň: Humenné je na nohách, TRIPLE GOLD je doma! Po každom prestížnom turnaji prebehne médiami galapredstavenie headlinov. Na finále Niké Superligy v malom futbale sa nám hodí najviac odkaz na výnimočnú sezónu humenských športových hrdinov.

Slovenský zväz v malom futbale patrí medzi revolučné organizácie v slovenskom športe. Zväz pod vedením prezidenta, inak Humenčana, Petra Králika urobil za posledné roky obrovský kus práce. Výsledkom sú atraktívne formáty súťaží. Výsledkom je priestor v celoslovenských mainstreamových médiách. Výsledkom je kreatívna prezentácia na sociálnych sieťach. Výsledkom je skokovo narastajúca popularita medzi hráčmi. Výsledkom je rozširujúca sa fanúšikovská základňa. Dokonalou reklamou bol minuloročný európsky šampionát v košickej STEEL Aréne. Dokonalou reklamou bolo finále Niké Superligy v Humennom.

Záverečný program na umelej tráve v Humennom bol geografickým derby medzi východom a západom. Alebo ak chcete Prešov vs. TrnavaHumenné vs. Bratislava… Ideálne počasie, výborná organizácia a „vypredané“.

Exhibícia Juraja Kuhajdíka

V zápase o 3. miesto viedol Prešov v prvom polčase 3:1, ale súper dokázal po zmene strán vyrovnať na 3:3. Práve vtedy si vzal scenár zápasu do svojich „rúk“ Juraj Kuhajdík. Na výber je… Jeho elegantné sólo, na minimálnom priestore, do uzavretej obrany, medzi trojicou hráčov, aby naservíroval gólovú prihrávku… Dáme do stávky čokoľvek, ale takúto delikatesu vám na zlatom podnose neprinesú ani v v reštaurácii s maximálnym počtom michelinských hviezd! Alebo… Zákrok na vlastnej bránkovej čiare. Prečítaním hry vďaka svojej hernej inteligencii opäť raz potvrdil povesť futbalového profesora. V šprinte sa stiahol priamo k žrdi. V sklze na jednom kolene vykopol loptu ako keby ste ju orazili o Veľký čínsky múr. V tej chvíli bolo jedno kto a komu fandil – všetci stáli a s rešpektom tlieskali.

Stopa MFK Vranov

Keďže sme NOVINKY s prívlastkom Vranovské, víťazstvo Prešova 7:3 malo pre nás pridanú hodnotu. V drese bronzových medailistov sa okrem Juraja Kuhajdíka predstavili aj ďalší dvaja bývalí hráči MFK Vranov brankár Martin KapraľTomáš Mikluš. Zverencom trénera Romana Lazúra je stále Erik Burcák. Keď „Kapríka“ v nešťastnom súboji zasiahlo koleno súperovho protihráča nad obočie, práve „Doky“ od neho, ako lekár, neodišiel pokiaľ sa mu nedostalo ošetrenia so zalepením krvavého šrámu.

Stoický Tomáš Dráb

Finále Humenné – Bratislava. Nech výsledok 0:0 nikoho nemýli. Zápas ponúkol všetko, len nie nudu. Ofenzívnejšie do stretnutia vstúpili futbalisti z hlavného mesta, no ich nočnou morou sa stal Tomáš Dráb. Stoický, ba priam až mrazivo pokojný, rýchly na nohách a s neomylným reflexom. Chytal fenomenálne, preto niet pochýb, že komentátori mu v priamom prenose prognózovali pozvánku do slovenskej reprezentácie!

V humenskom drese bol v prvom polčase najnebezpečnejším hráčom Roland Černák. V momente ako sa rozbehol bol nebrániteľný! A proti jeho strele by sme za trest nepostavili ani najhoršieho nepriateľa. Dominik Podhajeczky ako správny kapitán držal svoj tím nad vodou.

Ale späť k Tomášovi Drábovi. Za jeho excelentný výkon sa mu trikrát poďakovali aj spoluhráči. V prvom polčase vykopával loptu z bránkovej čiary Adam Elizueš, po zmene strán ho napodobnil Marcel Balog a korunu všetkému nasadil Maroš Jakubov.

Emócia Maroša Jakubova

Tomáš Dráb najskôr natiahol všetky centimetre, aby vyrazil delovku súpera, ale akcia neskončila. Razancia nechýbala ani následnej dorážke. S hypnotickým pohľadom, a hlavne s nasadením a energiou jemu vlastnou ju Maroš Jakubov vyhlavičkoval z prázdnej brány.

Určite aj v televíznom priamom prenose bolo evidentné, že sa hralo vo fantastickej atmosfére, hecovanej neúnavným fanklubom. Sediac na tribúnach alebo stojac tesne za lavičkami, či v priestore vyhradenom pre média, musel každý vnímať emócie v autentických násobkoch. Keď Maroš loptu vyhlavičkoval, uľavil si tým, že kopol do žrde. Gradácia! Impulz pre spoluhráčov! Impulz pre fanúšikov! Marošova explózia vás presvedčila, že máte magickú moc dotlačiť každú ďalšiu strelu do brány Bratislavy vlastnými očami.

Finále v rozstrele

Za stavu 0:0 bolo jasné, že každá chyba, každý gól môže mať osudový význam. Na hracej ploche s rozmermi pre malý futbal však mohol prísť rozhodujúci moment kedykoľvek a to do fanúšikov pumpovalo adrenalín. Obyčajné pošmyknutie sa mohlo zmeniť na rýchlu kontru, tvrdá strela mohla v spleti tiel X-krát prekonvertovať dráhu letu lopty na nechytateľnú…

Nakoniec sa muselo rozhodnúť v rozstrele. Peter Lipa (BA) trafil žrď. Dominik Mišľan (HE) – 1:0. Martina Štefunka (BA) vychytal Tomáš Dráb. O majstrovskom titule rozhodol nekompromisným spôsobom symbolicky – kapitán Vladimír Voroňák!

Vranovsko-hrušovská stopa

Aby sme splnili formát Vranovských NOVINIEK, tak chceme a musíme napísať, že v humenskom drese sa z honoru šampiónov tešili okrem brankára MFK Vranov Tomáša Drába aj ďalší hráči s vranovskou históriou Maroš JakubovPeter Blaško. Gratulácia tiež patrí brankárovi FK Nižný Hrušov Martinovi Klamárovi.

Na to, že išlo o veľa sa hralo v maximálne korektnej atmosfére. Prispeli k tomu vyspelým správaním hráči všetkých štyroch tímov a poklona sa patrí zložiť pred rozhodcovskou trojicou Štefan Molitoris – Michal Bereš – Marek Šveda.

TRIPLE GOLD Humenného

Na záver. Rešpekt Humennému. Rešpekt Humenčanom. Za tohtosezónny TRIPLE GOLD! Hokejisti vyhrali prvoligové play off a postúpili do Extraligy. V malom futbale získala najskôr titul kategória U-23 a v stredu večer dokončili misiu s úspechom zverenci trénera Petra Barnišina.


Fotogaléria

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!