Neurológiu vranovskej nemocnice ocenili za liečbu mozgovo-cievnych príhod

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Neurologické oddelenie Nemocnice Svet zdravia Vranov nad Topľou získalo za starostlivosť o pacientov s cievnou mozgovou príhodou medzinárodné ocenenie ESO Angels Awards. Opakovane mu ho udelila Európska organizácia pre liečbu cievnych mozgových príhod (European Stroke Organization – ESO). Neurológiu vranovskej nemocnice pritom zaradila na diamantovú úroveň.

„Ocenenie je pre mňa a pre náš tím zrkadlom dobre odvedenej práce v starostlivosti o pacientov s mozgovou príhodou. Je to zároveň veľká motivácia naďalej udržiavať nastavenú kvalitu, ale aj posilnenie k ďalšiemu zlepšovaniu našej práce, ktorú vykonávame pre našich pacientov 24 hodín denne 365 dní v roku. Mozgová príhoda nás môže, žiaľ, postihnúť kedykoľvek a našou úlohou je zmierniť jej dopady na zdravie v spoločnosti,“ uviedol Marián Mužik, primár neurologického oddelenia Nemocnice Svet zdravia Vranov nad Topľou.

Medzinárodná organizácia ESO hodnotila niekoľko kritérií. Sledovala napríklad či pacienti s podozrením na cievnu mozgovú príhodu podstúpili CT alebo MR vyšetrenie, či počítala, koľko z nich nemocnica liečila pomocou trombolýzy.

„Ocenenia sa vyhodnocujú podľa stanovených kritérií kvality European Stroke Organisation (ESO). Na základe výsledkov týchto kritérií môžu nemocnice získať zlatý, platinový alebo diamantový status. V minulosti sa tieto ocenenia udeľovali za každý štvrťrok, avšak nakoľko máme na Slovensku dlhodobo kvalitnú zdravotnú starostlivosť o pacientov s CMP, v záujme zachovania motivácie už udeľujeme len jedno ocenenie ročne,“ uviedla iniciatíva Angels.


Fotogaléria

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!