Park zvierat v Stropkove: Návštevníkov privítajú nové zvieracie druhy

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Stropkovský Park zvierat ponúka viacero noviniek. Jeho návštevníci sa môžu tešiť na nové druhy zvierat. Vstupné ostáva nezmenené.

Park zvierat v Stropkove je sprístupnený verejnosti od polovice apríla. Toto unikátne zariadenie v širšom centre mesta vstupuje v tomto roku už do svojej tridsiatej ôsmej sezóny. Pre návštevníkov prináša opäť niekoľko noviniek. „Vzhľadom na nevyhnutné opatrenia, ktoré sme museli prijať v súvislosti s legislatívou upravujúcou prevádzku podobných zariadení, sme v uplynulom období upriamili pozornosť na postupnú zmenu zamerania Parku zvierat. Už dávnejšie sme boli nútení vzdať sa šeliem a zamerať sa skôr na chov primátov, spevavcov, papagájov, hlodavcov či plazov v rozšírenom teráriu,“ priblížil Kamil Soóš, vedúci Parku zvierat, ktorý patrí od roku 2019 pod mestský podnik Služba.

Pred aktuálnou sezónou sa podarilo zrekonštruovať voliéry pre opice, rozšírilo sa vivárium, spestrením areálu bude aj nová skalka s kaktusmi a korytnačkami. V pláne je tiež prestavba niekdajšieho bazéna pre vodné vtáky na atraktívnejšie záhradné jazierko. „V rámci rozširovania genofondu pribudli do Parku nové surikaty, a tiež papagáje ako alexander malý, rozela pestrá, ara modrožltá, agapornis škraboškový, korela či papagájec vlnkovaný. Vo viváriu bude novinkou viacero jašterov ako leguán zelený, gekončík nočný a felsuma madagaskarská,“ doplnil K. Soóš.

Sprístupnené bude aj detské ihrisko. V lete by mal byť k dispozícii bufet v novej Rozprávkovej chalúpke, ktorej výstavbu správca areálu aktuálne pripravuje.  Park zvierat bude otvorený denne od 10.00 do 17.00 hod., počas letných mesiacov do 18.00 hod. „Vstupné ostáva nezmenené, dospelí zaplatia 1,50 eur, deti od 3 rokov 1 euro, pre skalných návštevníkov je tiež možnosť zakúpenia rodinných vstupeniek. Sezóna by mala trvať do konca októbra,“ informoval hovorca mesta Stropkov Peter Novák.


Fotogaléria

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!