Narnian Café vo Vranove otvorí novú dimenziu vašej fantázie o kaviarni

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Ako si predstavujete vlastný svet inšpirovaný fantazijnou Narniou? Ak si ju spájate s dokonalou pohodovou atmosférou doplnenou o vôňu skvelej kávy podávanej k originálnemu domácemu dezertu, potom vieme o správnej adrese. Váš sen na skutočnosť premenia Klára Borošová a Olívia Ivanková v ich novootvorenej kaviarni Narnian Café vo Vranove nad Topľou. 

Hoci absolventky Gymnázia C. Daxnera vo Vranove nad Topľou a budúce študentky architektúry mali na leto pôvodne iné plány, vyššia moc to nakoniec zariadila tak, že Olívia a Klára budú viesť svoju vlastnú kaviareň. „Pôvodne sme chceli počas prázdnin cestovať, ale pandémia situáciu zmenila. Otvoriť kaviareň bol spontánny nápad, pretože sme nechceli len tak sedieť doma bez toho, aby sme sa mohli nejakým spôsobom realizovať. Koniec koncov aspoň takto budeme môcť stráviť posledné leto spolu, pokiaľ každá z nás pôjde iným smerom,“ vysvetľovala Olívia. 
 

Prostredie, ktorým je kaviareň Narnian Café obklopená, pôsobí poeticky.  
 
Kaviareň je situovaná na letnej terase v záhradnom centre Narnia. Už len množstvo zelene všade navôkol evokuje raj! Vízia otvoriť kaviareň nemohla zapadnúť na pôsobivejšie miesto. Dokonca, keď sa pozorne rozhliadnete, trpezlivému oku neujde inšpirácia práve slávnou filmovou ságou… „Tento priestor mi otec ponúkal už dva roky. Pravdou je, že keď som bola mladšia, snívala som o tom, že raz by som si rada otvorila malú kaviareň. Skúsenosti s tým, ako ju viesť sme však nemali. Na druhej strane, ako asi všetky mladé baby si rady zájdeme posedieť do kaviarne, preto sme sa na začiatku pozerali na tento projekt z pohľadu zákazníčok,“ dodala Klára. 
 

Na letnej terase si môžete užívať dokonalú pohodu. 
 
Pustiť sa do podnikania, najmä v týchto neistých časoch, si žiada dávku odvahy. Obidve mladé baby sa však pustili do spoločného projektu s entuziazmom a noblesou im vlastnou, podobne ako Lucy a Suzanne pri dobrodružstvách na filmovom plátne. Prejsť si museli administratívnou tortúrou, počas ktorej nie raz, nie dvakrát off record vysvetľovali, že to myslia s ich kaviarňou naozaj vážne. Problém nemali ani s tým, keď trebalo vziať do ruky brúsku a prebrúsiť parkety. „Všetko, s čím sme sa stretli, sme brali ako novú skúsenosť, ktorá sa nám určite raz v živote zíde. Veľa vecí, najmä pri vybavovaní povolení, bolo pre nás nových, ale dnes sme vďačné za to, že ich ovládame,“ pripomenula Olívia. 
 

Koncept Narnian Café je postavený na atmosfére čerpajúcej inšpiráciu z pozitívnej nálady.
 
Čas, kedy museli čakať na povolenia, využili na propagáciu. Na sociálnych sieťach Facebook a Instagram založili kontá pre Narnian Café. Spätná väzba bola inšpirujúca. Ich idea premenená na dokonalú realitu si okamžite získala prvých fanúšikov. „Sme generácia, ktorá komunikuje a zdieľa svoje zážitky na sociálnych sieťach. Rozhodli sme sa začať promom na Facebooku a Instagrame, aby o nás ľudia postupne vedeli. Niektorí si však nevšimli, že otvorenie ešte len pripravujeme a už k nám chodili, čo bolo od nich milé,“ usmievala sa Klára. 
 

Pozornému oku neujdú ani viaceré prvky odkazujúce na filmovú ságu o Narnii. 
 
Ich koncept je postavený naozaj na unikátnej atmosfére. Letná terasa zasadená v romantickom priestore odkazujúcom na bájnu Narniu je samo o sebe zárukou, ako si vychutnať pohodu. Poéziu v sebe ukrýva aj denná ponuka, z ktorej si môžete objednať pravý domáci dezert od Natálie Krúdyovej, čaj z mäty, ktorá rastie priamo na pulte alebo mojito s jahodami pestovanými vo vlastnej záhrade. Už len teda vstúpiť a užívať si pohostinnosť Narnian Café… „Naša kaviareň bude fungovať iba počas letných mesiacov, pokiaľ neodídeme študovať na vysoké školy. Tento čas však chceme využiť na to, aby sme vytvorili tú správnu atmosféru pre ľudí, ktorí si budú chcieť odbehnúť z mesta na dobrú kávu, na dobrý koláč a pri debate s priateľmi si oddýchnuť, uvoľniť sa, prísť na iné myšlienky,“ pozvala na návštevu kaviarne Narnian Café Olívia.
 
Kaviareň Narnia môžete navštíviť na Mierovej 2590 vo Vranove nad Topľou v záhradnom centre Narnia.
 
Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!