Na Okulke vypadol z okna na 5. poschodí 10-mesačný chlapček

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

10-mesačný chlapček prežil pád z 5. poschodia v bytovom dome na sídlisku Okulka bez vážnych poranení. Polícia vyšetruje tento prípad ako prečin vo veci ublíženia na zdraví z nedbanlivosti.

Zázrak. Inak sa ani situácia zo štvrtkového večera na sídlisku Okulka vo Vranove nad Topľou popísať nedá. Za doposiaľ neobjasnených okolností vypadol z okna na 5. poschodí 10-mesačný chlapček. Napriek tomu, o akú výšku išlo, pád nielenže prežil, ale kompletné vyšetrenia, vrátane diagnostiky na CT prístroji, nepotvrdili žiadne vážne poranenia. „Dieťa nebolo v ohrození života, jeho stav je stabilizovaný a bez známok vážnejších poranení. Keďže predsa len išlo o 10-mesačné dieťatko, bolo prevezené na pozorovanie na špecializovanú detskú kliniku do Prešova,“ informoval za Nemocnicu Svet zdravia vo Vranove nad Topľou hovorca Tomáš Kráľ.

Hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová uviedla, že vranovský vyšetrovateľ vedie v tomto prípade trestné stíhanie vo veci za prečin ublíženia na zdraví z nedbanlivosti. Ako dodala, aktuálne prebiehajú procesné úkony za účelom zistenia všetkých skutkových okolností tejto udalosti. „Vzhľadom aj na skutočnosť, že ide o citlivý prípad, viac informácií nie je možné poskytnúť,“ doplnila Jana Ligdayová.

FOTO: Gabriel Janok

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!