Na obed jazdil v S. Polianke bez vodičáku a nafúkal 3,5 promile

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

V nedeľu – 11. októbra v čase okolo obeda viedol v obci Sečovská Polianka smerom k obci Parchovany 43-ročný vodič z vranovského okresu vozidlo zn. Peugeot. Vodič bol predpísaným spôsobom zastavený, kontrolovaný a vyzvaný k podrobeniu sa dychovej skúške.

Jej výsledok bol 3,12 promile, druhá dychová skúška bola s výsledkom viac ako 3,5 promile. Následnou lustráciou bolo zistené, že muž viedol vozidlo aj napriek tomu, že mu Okresný súd vo Vranove nad Topľou uložil zákaz činnosti viesť všetky druhy motorových vozidiel do 26. decembra 2021. „Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu vo Vranove nad Topľou začal trestné stíhanie a súčasne vzniesol obvinenie 43-ročnému mužovi pre prečin ohrozenie pod vplyvom návykovej látky v súbehu s prečinom marenie výkonu úradného rozhodnutia,“ informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Igor Pavlik.

Obvinený muž bol obmedzený na osobnej slobode a následne bol umiestnený v cele policajného zaistenia. V prípade preukázania viny hrozí páchateľovi trest odňatia slobody až na jeden rok.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!