Na Domaši kradli dvaja muži z okresu Prievidza, už sú obvinení

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Začiatkom tohto mesiaca došlo v jednom z rekreačných objektov v oblasti Domaša, časť Poľany k opakovaným krádežiam. Polícia v Slovenskej Kajni začala trestné stíhanie vo veci trestného činu krádeže. Obvinení muži sú z Lehoty pod Vtáčnikom v okrese Prievidza. 

K prvej krádeži došlo 09.06.2020 ráno. Páchatelia vošli do objektu cez strechu a cez okno vošli dnu. Odtiaľ si odniesli drevený päťdesiat litrový sud, tri malé a dve veľké vozové kolesá i dreveno železné oje z voza. Majiteľ škodu vyčíslil na 500,-Eur. 
 
S druhou krádežou páchatelia veľmi neotáľali.  Hneď na druhý deň, ale v nočných hodinách,  neoprávnene vošli do rovnakého objektu, teraz však cez otvor vo vstupných dverách.  So sebou si odniesli šesť drevených päťdesiat litrových sudov a škatuľu s dvanástimi sklenenými pohármi. V tomto prípade majiteľ škodu vyčíslil 1.250,-Eur. „Vyšetrovanie preukázalo, že skutkov sa dopustili dvaja muži vo veku 21 rokov pochádzajúci z obce Lehota pod Vtáčnikom,“ informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová. 
 
Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!