Na cintoríne vo Vechci ostala spúšť, polícia už prípad vyšetruje

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

FOTO: Polícia SR – Prešovský kraj

Spúšť na cintoríne vo Vechci spôsobila pobúrenie. Polícia začala trestné stíhanie za prečin hanobenie miesta posledného odpočinku.

Ako informuje polícia, doposiaľ neznámy páchateľ prišiel do areálu cintorína počas noci zo stredy na štvrtok. Hneď pri vstupe rozbil dve sklenené tabule na náhrobných doskách. Následne prešiel k ostatným hrobovým miestam, na ktorých poškodil voľne položené sklenené kahance a sklenené svietniky. „V ďalšej časti cintorína zvalil na zem betónový pomník a poškodil voľne položené sklenené a plastové kahance,“ vypočítaval škody hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Daniel Džobanik.

Fotografie z cintorína zverejnené na sociálnych sieťach okamžite vyvolali vo verejnosti vlnu pobúrenia. Nepríjemný šok to bol aj pre starostu Vechca Ladislava Tótha. Keď sme s ním telefonovali, práve bol na cintoríne a dohliadal na jeho upratovanie. „Doteraz sme nič v takomto rozsahu nezažili. Je to smutné, aká spúšť ostala. Priznám sa, nechcel som tomu veriť, že by niekto mohol byť niečoho takého schopný. Považujem to za prejav maximálnej neúcty,“ reagoval starosta obce Vechec Ladislav Tóth.

Obec bude podľa jeho slov reagovať znovunainštalovaním kamerového systému. „V minulosti sme mali kamerový systém, ale mali sme problémy s firmou, ktorá ho inštalovala a zanikla. Teraz však chceme inštalovať kamery nanovo, aby sme mali priestor pod väčšou kontrolou,“ uviedol L. Tóth.


Fotogaléria

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!