Na ceste medzi Vechcom a Banským bolo rušno, úradoval aj alkohol

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Vranovskí policajti mali na ceste medzi Vechcom a Banským perný začiatok týždňa. Postarali sa o to traja mladí muži. V prvom prípade úradoval alkohol, v druhom prípade mal vodič udelený zákaz viesť motorové vozidlo.

 19-ročný a 18-ročný muži z obce Vechec boli obvinení z prečinu ohrozenie pod vplyvom návykovej látky. V pondelok – 2. novembra popoludní ako vodiči jazdili v smere od obce Banské k obci Vechec na osobnom motorovom vozidle zn. Citroën. „Raz bol vodičom jeden mladík a potom si so spolujazdcom miesta vymenili a jazdil ten druhý. Počas jazdy sa plne nevenovali vedeniu vozidla, nesledovali situáciu v cestnej premávke, zišli s vozidlom mimo vozovku a prevrátili sa na strechu,“ uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného riaditeľstva v Prešove Jana Ligdayová. Policajná hliadka po príchode na miesto nehody podrobila oboch vodičov dychovým  skúškam. V oboch prípadoch bol výsledok pozitívny. 19-ročný mladík nafúkal 2 promile a jeho 18-ročný kamarát 1,2 promile. Obaja boli obmedzení na osobnej slobode a umiestnení do cely policajného zaistenia.

V utorok – 3. novembra bol povereným príslušníkom Okresného dopravného inšpektorátu vo Vranove nad Topľou riešený prípad trestného činu marenia výkonu úradného rozhodnutia.  Skutku sa dopustil 23-ročný muž z obce Banské.

Popoludní jazdil na vozidla zn. VW v smere od obce Banské na obec Vechec. Počas jazdy  neprispôsobil rýchlosť svojim schopnostiam a v zákrute prešiel do protismeru, kde došlo k zrážke s oproti idúcim osobným vozidlom taktiež zn. VW. Vodičom tohto vozidla bol 56-ročný muž z obce Banské. „Pri realizácii tejto udalosti bola vykonaná aj lustrácia účastníkov dopravnej nehody, pričom bolo zistené, že vinník nehody jazdil napriek tomu, že má udelený zákaz činnosti viesť motorové vozidlá všetkých druhov, a to až do februára 2021,“ vysvetlila J. Ligdayová. Obaja vodiči boli podrobení aj dychovým skúškam, v oboch prípadoch bol výsledok negatívny. Našťastie pri tejto nehode nedošlo k žiadnym zraneniam. 23-ročný mladík bol obvinený z trestného činu marenie výkonu úradného rozhodnutia.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!