Na alkohol upozornili rýchlou jazdou, resp. parkovaním cez dve miesta

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Problém pre 50-ročného muža zo Sedlísk a 36-ročnú ženu z Modrej nad Cirochou, ktorá na seba upozornila parkovaním vo Vranove nad Topľou.

50-ročného muža zo Sedlísk obvinili humenskí dopravní policajti. Počas včerajšieho popoludnia viedol po obci Topoľovka osobné auto Suzuki Vitara. Z dôvodu prekročenia maximálnej povolenej rýchlosti v obci o 23 km/h bol zastavený policajnou hliadkou. „Pri kontrole policajti podrobili vodiča aj dychovej skúške na alkohol s nameraným pozitívnym výsledkom 0,80 mg/l etanolu vo vydychovanom vzduchu. Policajti vodiča obmedzili na osobnej slobode a umiestnili do cely policajného zaistenia,“ uviedol hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Daniel Džobanik.

K druhému prípadu došlo v pondelok podvečer, keď 36-ročná žena z Modrej nad Cirochou viedla po ceste vo Vranove osobné auto Škoda Superb. Následne autom zastavila pri obchodnom dome na mieste vyhradenom pre osoby so zdravotným postihnutím, a to tak, že vozidlo zaberalo dve parkovacie miesta. „Počas kontroly bola vodička policajtmi podrobená dychovej skúške na alkohol. Jej výsledok bol pozitívny s nameranou hodnotou 0,93 mg/l etanolu na liter vydychovaného vzduchu. Policajti vodičku obmedzili na osobnej slobode a umiestnili do cely policajného zaistenia,“ dodal D. Džobanik.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!