N. Hrušov s polčasovým tornádom, stopercentná Soľ, smútok vo Vranove

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

III. liga, VÝCHOD

FK Sobrance-Sobranecko – MFK Vranov 2:2 (1:1)

Hoci sa hostia proti súperovi, ktorý hral s entuziazmom, rozbiehali pomalšie, predsa len išli do vedenia, keď sa po štandardke presadil hlavou Babjak. Sobrance kontrovali rovnako po štandardke po polhodine hry. Kharinom vyboxovaná lopta sa vrátila do pokutového územia Vranova a Slinčák nezaváhal.

V druhom polčase mohol do skóre prehovoriť už Milenky, ale misky váh sa na stranu Vranočanov podarilo nakloniť opäť až Vodilkovi. Zo strany hostí to nemuselo byť všetko, lebo ich vedenie mohol ešte z dvoch brejkových situácií poistiť Hreha. Najskôr nepremenil samostatný nájazd a vzápätí nevyriešil ideálne ani ďalšiu akciu, kedy sa pýtala prihrávka skôr na Ficka, ako Kulicha. Posledné slovo mali nakoniec domáci, keď po nakopnutej lopte vyrovnal Kostič. „Budeme si musieť zanalyzovať na videu obidva inkasované góly, pretože najmä ten druhý mi prišiel ako lacný… Na druhej strane doplácame na nepremieňanie čistých gólových príležitostí. S Giraltovcami sme ešte doviedli duel do víťazného konca, ale teraz nás to stálo body. Neostáva nám nič iné len sa skonsolidovať a pripraviť na ďalší zápas. Dnešný duel nám ukázal, že nás čaká ešte dosť práce,“ hodnotil tréner MFK Vranov Roman Lazúr.

Góly: 30. Slinčák, 90. Kostič – 21. Babjak, 82. Vodilka.

ŽK: 77. Ruskovský, 90. Apiar – 90. Kulich, 90. Ficko.

Zostava FK Sobrance-Sobranecko: Dráb – Lukács (83. Gomboš), Adam, Mendez, Hreško, Ruskovský, Lukčo (Kostič), Sova (63. Pazderák), Šuľa, Slinčák, Ntosis (Apiar).

Zostava MFK Vranov: Kharin – Popov, Lukáč, Babjak, Straka, Vodilka, Hanuščák, Milenky (63. Ficko), Kulich, Hreha (90. Močić), Veliký (29. Bohdanov).

IV. liga, Sever

FK Soľ – MŠK Slavoj Spišská Belá 2:1 (1:0)

Domáci povzbudený víťazstvom zo Sabinova začali s chuťou a už v 6. min. otvoril skóre Bandoľa, ktorý sa vďaka dôrazu presadil po rohovom kope. Hráči Soli veľmi dobre kombinovali, za čo boli odmeňovaní aj šancami. V najväčších nepochodili Miroslav Sakala s Bandoľom, keď im k úspešnému zakončeniu chýbali iba centimetre. V závere prvého polčasu vymyslel učebnicovú prihrávku za obranu súpera Matúš Sakala. Loptu si spracoval Hajník a hoci ju pretlačil popod brankára Dulebu, pred bránkovou čiarou ju v poslednej chvíli upratal do bezpečia hosťujúci obranca.

Vstup do druhého dejstva vyšiel naopak hosťom, pretože po siedmich minútach od návratu z kabín vyrovnal Gallik. Domáci sa po pár minútach z tohto momentu otriasli a pokračovali ďalej v snahe za víťazstvom. Výsledkom ich aktivity bol nariadený pokutový kop, ktorý premenil Bandoľa. Zverenci trénera Radoslava Homoľu sa upokojili a mohli pridať aj ďalšie presné zásahy. Miroslav Sakala však nastrelil brvno a J. Dvorjak po individuálnej akcii tesne minul bránu.

Góly: 6. Bandoľa, 64. Bandoľa z 11 m – 52. Gallik.

ŽK: 40. Cisko, 50. Čup, 70. Strišovský.

Zostava FK Soľ: Petro – Matúš Sakala, Miroslav Sakala (84. Keresteš), J. Dvorjak (90. Nemčík), S. Dvorjak, Dubas, Bandoľa (90. Bandoľa), Hajník, Halas (75. Matta), Berta, Mihál.

Zostava MŠK Slavoj Spišská Belá: Duleba – Vida, Ivančák, Čup, Cisko (78. Depta), Galschneider (30. Siska), Fias, Gallik, Bednarčík, Strišovský, Janči (70. Maťaš).

FK Nižný Hrušov – FK Demjata 5:1 (5:0)

Hráči Nižného Hrušova predviedli v prvom polčase v koncovke efektivitu z univerzitných skrípt! Hoci hostia z Demjaty boli futbaloví, chyby, ktoré produkovali v defenzíve ich stáli nádej na akýkoľvek lepší výsledok. Navyše ak sa od nich odklonilo aj šťastie, domáci ofenzívny stroj ich prevalcoval.

V 3. min. vypálil Kotľár. D. Staško vytlačil strelu robinsonádou nad seba, no lopta prepadla za neho. Hoci sa od zeme odrazila smerom do ihriska, Dobranský ju vďaka svojmu inštinktu ofenzívneho predátora nekompromisne dorazil do siete. Domáci útočník sa predviedol aj o šesť minúť neskôr. Po rýchlej kontre motal súperovu obranu do chvíle, pokiaľ ho v pokutovom území fauloval P. Kendra a penaltu premenil s istotou Kotľár.

Pre Demjatu to bol o to krutejší úvod, lebo herne vôbec nezaostávali, práve naopak, pričom na 1:1 mohol vyrovnať P. Ličák a za stavu 2:0 zachraňoval v poslednej chvíli pred D. Kendrom vybiehajúci Klamár, ktorý si poradil aj so strelou R. Ličáka z uhla. V 24. min. sa po rohu ocitol v dobrej situácii P. Kendra, ale skákajúcu loptu napálil mimo brány.

Do tohto priebehu musíme zarátať aj neustálu snahu domácich o rýchle kontry, preto sa hral v Nižnom Hrušove výborný futbal. V 26. min. navigoval jemný oblúčik od autovej čiary Kotľár. Obranca hostí loptu podbehol a Polačko naložil s ponúknutou šancou nekompromisne. Po polhodine hry vyprodukovala Demajata na vlastnej polovici viacero nepresných prihrávok, pod ktoré sa podpísal aj nedostatočný dôraz. Vo finále sa k zakončeniu na hranici šestnástky dostal opäť Polačko. Napriek tomu, že si D. Staško na jeho projektil siahol, lopta predsa len ponad neho prepadla nešťastne do siete. V 39. min. zakončoval Polačko do tretice. V tomto prípade už brankár súpera jeho strelu stopol a vzápätí vychytal z uhla Horského. Ani tieto dva zákroky hosťom nepomohli, pretože z následného rohového kopu sa presadil Dobranský.

Ak by gólom skončili ešte aj Kotľárove nožničky v závere polčasu, ofenzívna exhibícia by bola dokonaná…

Ku cti hostí slúži, že sa ani po takomto priebehu nezlomili, neklesli na morálke a nepodľahli nervozite. Po zmene strán korigoval nepriaznivý výsledok D. Kendra. Demjata sa snažila hrať stále aktívne, no skúsenejší domáci stáli v defenzíve na pevných nohách. Napriek tomu, že hostia podali sympatický výkon, vyloženú príležitosť si už napriek niekoľkým zaujímavým akciám nevypracovali. Naopak, po brejkových situáciách mohli udrieť Dobranský, Babjak, či dvakrát Kotľár, ale športovo treba napísať, že akákoľvek vyššia prehra by už bola pre súpera absolútne krutá.

Góly: 3. Dobranský, 9. Kotľár z 11 m, 24. Polačko, 32. Polačko, 39. Dobranský – 47. D. Kendra.

ŽK: 45. N. Staško.

Zostava FK N. Hrušov: Klamár – Orosi (73. Biž), Galik, Begala, Sabol, Antuš (45. Pavlov), Palko, Kotľár, Polačko, Horský (73. Š. Zubko), Dobranský (86. Babjak).

Zostava FK Demjata: D. Staško – P. Ličák, Fertaľ, Eliaš (69. Marcin), D. Kendra, Valiček, P. Kendra, Halkovič, R. Ličák, Kaľavský, N. Staško.