N. Hrušov privíta lídra zo St. Ľubovne, šlágrom derby Bystré – Zámutov

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Počas najbližšieho víkendu čaká mužstvá z vranovského okresu v regionálnych súťažiach zaujímavý program. Najviac divákov sa očakáva v Nižnom Hrušove, ktorý privíta lídra zo Starej Ľubovne a fanúšikovia budú pravdepodobne najviac sledovať piatoligové derby Bystré – Zámutov.

III. liga, Východ

5. kolo – 22. august 2021 o 16.00 hod.:

MFK Vranov – OFK SIM Raslavice

Raslavice sú síce treťoligovým nováčikom, ale kvalitou kádra s viacerými skúsenými hráčmi by mali mútiť vody v prvej polovici tabuľky. Pre vranovských fanúšikov je najznámejším menom v zostave hostí Juraj Kuhajdík, ktorý v MFK pôsobil hneď dvakrát.

Raslavičania si účet v III. lige otvorili víťazstvom na Rudňanmi. V 2. kole privítali doma Lipany a hoci viedli 2:0, Odeva dvoma gólmi v 90. min. vyrovnala na 2:2. Vzápätí zverenci trénera Ľubomíra Puháka prehrali v Prešove 0:3 a ich ostatným výsledkom je domáca remíza 1:1 so Sláviou TU Košice.

IV. liga, Sever

5. kolo – 22. august 2021 o 16.00 hod.:

TJ Družstevník Župčany – FK Soľ

Hráči Soli si futbal v úvode sezóny užívajú. Naposledy proti ambicióznym Ľuboticiam síce po prvom polčase prehrávali, ale po zmene strán partia okolo kapitána Alexandra Dubasa prepla na vyšší stupeň a výsledok otočila.

Soľ bude chcieť svoju hernú fazónu potvrdiť aj na pôde posledných Župčian, ktoré vo Veľkom Šariši prehrali 0:4, doma podľahli Kežmarku 2:3, hoci viedli 2:1 a do tretice neuspeli v Belej nad Cirochou. Dodáme, že ešte ich čaká dohrávka so Starou Ľubovňou.

FK Nižný Hrušov – MFK ADV Stará Ľubovňa

Nižný Hrušov sa v prebiehajúcom súťažnom ročníku predstavil doma iba proti Demjate a po fantastickom prvom polčase ju zdolal 5:1. So Starou Ľubovňou sa naposledy stretol doma v minulej sezóne v jesennej časti a po dvoch góloch Michala Kotľára, plus jednom Mareka Dobranského zvíťazil 3:0.

Už pri pohľade na káder MFK ADV Stará Ľubovňa je jasné, že hostia majú jediný tohtosezónny cieľ – postup z 1. miesta. Bývalý brankár druholigového Trebišova Milan Vinclér, odchovanec Vranova Lukáš Tóth, exkanonier Plavnice Kristián Tináth, odchovanec akadémie Derby County Róbert Ujčík pôsobiaci v minulosti v Slovane Bratislava, FC VSS Košice, či SV Mattersurg a kapitán Filip Serečin so skúsenosťami z najvyššej súťaže sú zárukou kvality presahujúcou štvrtoligovú úroveň.

Zverenci trénera Jozefa Kukulského svoj potenciál potvrdzujú aj na trávniku. Medzilaborce doma zdolali 4:1, v Demjate vyhrali 3:0 a na domácom štadióne si naposledy poradili hladko 5:1 so Záhradným. Najlepším strelcom tímu je so štyrmi gólmi Filip Serečin, po tri presné zásahy majú na konte Lukáš Tóth a Kristián Tináth.  

V. liga, Vihorlatsko-Dukelská

3. kolo – 22. august 2021 o 16.00 hod.:

OFK Hencovce – TJ Družstevník Dlhé nad Cirochou

Súboj prvého s posledným. Hencovce pred týždňom nastúpili v okresnom derby na pôde nováčika z Vechca a po ofenzívnom uragáne v záverečnej 10-minútovke zvíťazili 4:1. Práve v súboji nováčikov vo Vechci prehralo Dlhé 2:5 a z Kamenice sa jeho hráči vracali s prehrou 1:4.

F.O. AJAX Pakostov – FK Vechec

Vechec sa prvýkrát predstaví vonku. Kým v jeho zápasoch padlo zatiaľ dokopy najviac gólov – 12, domáci sú v tejto štatistike chudobnejší. So Stakčínom doma remizovali 0:0 a na ihrisku Ptičieho zvíťazili 1:0.

OFK Tatran Bystré – FK Tatran Zámutov

Šláger kola! Nielen postavením obidvoch tímov v tabuľke, ale predovšetkým kvalita kádrov dáva tušiť, že sa bude hrať výborný futbal vo vysokom tempe.

Bystré otočilo domáci zápas Kamenicou a zvládlo derby v Čiernom nad Topľou, ktoré exkluzívnym priamym kopom rozhodol Peter Lupčo.

Zámutov v prvom kole úradoval v Lackovciach, kde vyhral 3:0 a výsledkom 3:1 si poradil aj so silným Borovom.

Ako píšeme, šláger kola v podaní dvoch ambicióznych tímov!

FK Kamenica nad Cirochou – FK Žipov-Čierne o.z.

FK Žipov-Čierne je zatiaľ bez bodu. V Borove sa mu pri prehre 2:4 vypomstil prvý polčas a s Bystrým rozhodol gól v poslednej minúte prvého polčasu… Jeho hráči sú však dosť skúsení, aby na nich dve prehry v úvode nezanechali žiadne stopy.

Kamenica, ktorej dres obliekajú Roman Lazúr s Petrom Šamom, prehrala v Bystrom 1:3 a doma zdolala 4:1 Kamenicu nad Cirochou, no zatiaľ má úzky káder, čo by súper mohol v druhom polčase využiť…

VI. liga, ObFZ Vranov

2.kolo – 22. august 2021 o 16.00 hod.:

ŠK Roma Zámutov – OFK Dlhé Klčovo (21.8.2021)

TJ Družstevník Tovarné – FK Tatran Zámutov B

OFK Sečovská Polianka – OcFK Kamenná Poruba

POD ŠIBENOU ROMA – ŠK Sačurov

FK Sedliská – 1. FC Čaklov

 

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!