N. Hrušov poskladal z hráčov Vranova galácticos, Bystré potiahol A. Tkáč

Víťazne sa s rokom 2021 podarilo rozlúčiť Nižnému Hrušovu, Bystrému a Zámutovu. Naopak dva body doma stratila Soľ a Vechec nedokázal nadviazať na výkon spred týždňa. Hencovce a Žipov-Čierne dohrajú svoje stretnutia v dohrávkach.

IV. liga – 15. kolo – TABUĽKA

Nižný Hrušov – Župčany 5:0 (3:0)

V Nižnom Hrušove v súboji s poslednými Župčanmi nič nepodcenili a ako farma MFK Vranov využili v tomto stretnutí služby trojice Marek Babjak – Jakub Straka – Lukáš Kulich.

Keďže s ich futbalovým umením rástla aj herná kvalita spoluhráčov okolo nich, domáci mali od úvodu zápas pod kontrolou. Hrušovčania bavili svojich fanúšikov aj po zmene strán, kedy však napr. Palko v 57. min. nepremenil pokutový kop. Domáci kapitán si nenechal pokaziť radosť a všetko si vynahradil v 68. min. Účet stretnutia uzavrel Kotľár.

Góly: 11 Marcinko, 16. Babjak, 21. Straka, 68. Palko, 72. Kotľár.

Zostava Nižný Hrušov: Klamár – Pačuta (80. Pavlov), Marcinko, Babjak, Varga, Straka, Sabol (74. Begala), Palko, Kulich (80. Biž), Kotľár, Horský (46. Polačko).

Soľ – Bardejovská Nová Ves 1:1 (0:0)

Vo vyrovnanom zápase sa domáci snažili presadiť hrou po zemi, kým Bardejovská Nová Ves sa spoliehala na protiútoky. Hoci hráči Soli zakončovali v prvom polčase viackrát z hranice šestnástky, Lipták chytal spoľahlivo a skóre ostávalo bezgólové.

V úvode druhého polčasu podržal domácich Komara, keď nepríjemnú strelu vyrazil na žrď. Zverenci trénera Radoslava Homoľu sa dočkali v 68. min. – Matúš Sakala vysunul Miroslava Sakalu, ktorý nezištnou prihrávkou našiel pred prázdnou bránou Bandoľu a ten sa nemýlil.

Radosť domácich z vedenia však trvala len päť minút. Po závare v ich šestnástke vyrovnal Konkoľ, pričom hlavný rozhodca Bucko uznal gól až na pokyn asistenta.

Napriek tomu mohli ostať tri body doma. V 87. min. sa totiž druhýkrát v stretnutí presadil Bandoľa, ktorý sa dostal za obranu a skóroval, no o gól ho obral ofsajdový verdikt.

Góly: 68. Bandoľa – 73. Konkoľ.

Zostava Soľ: Komara – Mihál, Dubas, Matta (84. Keresteš), Matúš Sakala, Zubko, Hajník (74. Halas), Hreha (78. Duda), Miroslav Sakala, Ihnát, Bandoľa.

V. liga, Vihorlatsko-Dukelská – 13. kolo – TABUĽKA

Bystré – Dlhé nad Cirochou 4:2 (4:0)

Bystré rozhodlo o svojom víťazstve už v prvom polčase. Domácich dvoma gólmi naštartoval Tkáč, ku ktorému sa pridali Žipaj s Fečom, ktorému po individuálnej akcii v pokutovom území súpera prihrával práve autor tretieho presného zásahu.

Hráči Bystrého mohli svoje skóre navýšiť aj po zmene strán, ale Soták, Žipaj, ani Tkáč samostatné nájazdy nepremenili. Naopak poľavenie v defenzíve Bystrančanov využili na korigovanie konečného výsledku z pokutového kopu Dzurko a v závere Milčík.

Góly: 9. Tkáč, 26. Tkáč, 30. Žipaj, 42. Feč – 56. Dzurko, 88. Milčík.

Zostava Bystré: Paluba – M. Hatala (51. Soták), P. Hatala, L. Pivovarník, J. Pivovarník, Komár, Lupčo, Tkáč, Ľ, Jankovič, Žipaj, Feč.

Zámutov – Jasenov 4:2 (2:1)

Po krutej 7-gólovej prehre v Pakostove chceli dať Zámutovčania zabudnúť na tento výsledok a hoci Jasenov nepricestoval v plnej sile, jeho hráči podali bojovný výkon.

Domáci mali síce územnú prevahu, ale v zakončení sa im príliš nedarilo. Naopak v 20. min. sa dostal po brejkovej akcii k zakončeniu Matta a najlepší strelec súťaže sa nemýlil. Zverencov trénera Petra Mražika to nezlomilo a výsledkom bolo, že do konca prvého polčasu stihli skóre otočiť, navyše v 56. min. zvýšil na 3:1 svojim druhým gólom v zápase Béreš. Jasenovčania si však trpezlivo počkali na ďalšiu tutovku a Timuľak po hodine hry znížil. Napriek tomu, že domáci v ďalšom priebehu zahodili viacero šancí, predsa len ich víťazstvo definitívne v závere potvrdil Kolník.

Góly: 34. Babinský, 43. Béreš, 56. Béreš, 81. Kolník – 20. Matta, 62. Timuľak.

Zostava Jasenov: Čeklovský – Hrivňák, Mikča, Soták (46. Frištik), Červeňák, Orosi (75. Sivák), Béreš, Kolník (81. Vidlička), Babinský, Biž (46. Ovšák), Ihnát.

Ptičie – Vechec 3:0 (2:0)

Domáci vyhrali zaslúžene, pretože boli lepší vo všetkých činnostiach, čo vychádzalo predovšetkým z toho, že v prvom rade mali navrch v pohybe. Hráčom Ptičieho pomohol aj rýchly prvý gól a hoci hostia mali náznaky situácií, z ktorých by mohli kontrovať, dostávali sa do nich len sporadicky.

Keďže pomer síl sa nezmenil ani po zmene strán, Ptičie si komfortne pripísalo do tabuľky tri body.

Góly: 7. Lancoš, 43. Veselovskyy, 84. Popik.

Zostava Vechec: Petro – Leporis, Jachym, Uhlík, Hric, Adam, Baran (68. Sisák), Feško, Hanusin, Mitrišin (76. Talian), Kováč (46. Slivka).