Muž z vranovského okresu pálil alkohol, skončil s popálenou tvárou

  • Obce
  • Dátum: 24.04.2023
imrich.mako@vranovske.sk
Autor
FOTO: Finančná sprava SR

Mužovi z okresu Vranov nad Topľou sa nelegálne pálenie alkoholu vymklo z rúk. Po výbuchu destilačného zariadenia skončil v nemocnici a zároveň na seba upozornil Kriminálny úrad finančnej správy.

Nielenže tento prečin preverujú príslušníci Kriminálneho úradu finančnej správy, ale muž skončil v nemocnici s ťažkými popáleninami po tom, ako ho zasiahol výbuch podomácky vyrobeného destilačného zariadenia. „Vyslaní záchranári na mieste udalosti ošetrili 57-ročného muža s popálením tváre a následne ho transportovali do vranovskej nemocnice,“ uviedol pre RTVS Martin Balko z Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby.

Finančná správa opätovne upozorňuje občanov, aby sa vyhli nelegálnej výrobe destilátov. Nielenže porušujú zákon, ale ohrozujú aj sami seba.

O tom, že nie vždy sa skončí takáto činnosť bez následkov sa presvedčil muž, ktorý skončil v nemocnici s popáleninami. Prípadom sa zaoberá Kriminálny úrad finančnej správy. Ten začal trestné stíhanie pre prečin nepovolenej výroby liehu, tabaku a tabakových výrobkov.

Kriminalisti finančnej správy v rodinnom dome v okrese Vranov nad Topľou zaistili podomácky vyrobené zariadenie na výrobu liehu. Dobrovoľne ho vydal zrejme blízky člen rodiny páchateľa. „Vzhľadom na hospitalizáciu v nemocnici bude poverený príslušník Kriminálneho úradu finančnej správy vykonávať procesné úkony, až keď to dovolí jeho zdravotný stav,“ uviedla hovorkyňa finančnej správy Martina Rybanská.

Ako ďalej dodala, všetky informácie k výrobe destilátov pre súkromnú spotrebu nájde verejnosť na portáli finančnej správy. V prípade otázok k zákonným povinnostiam sa môžu obrátiť aj na call centrum finančnej správy (voľba č. 5), prípadne miestne príslušný colný úrad, a to ešte pred nadobudnutím destilačného zariadenia.


Fotogaléria

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!