Muž priviezol v aute na políciu v Stropkove protitankovú strelu

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Polícia vysvetľuje, ako postupovať, keď napr. v lese nájdete muníciu. Dôvodom je postup muža, ktorý našiel pri Vyšnom Hrabovci v stropkovskom okrese protitankovú strelu, naložil ju do auta a odviezol na Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Stropkove.

Keď muž počas prechádzky v lese pri Vyšnom Hrabovci našiel kovový predmet valcovitého tvaru, napriek tomu, že bol predpoklad, že môže ísť o povojnovú muníciu, doviezol ho svojím osobným motorovým vozidlom na OO PZ Stropkov. „Ohroziť mohol nielen seba, ale aj ostatných. Duchaprítomní policajti ihneď vykonali opatrenia k zaisteniu miesta a vyrozumeli operačného dôstojníka,“ informuje polícia na svojej facebookovej stránke.

Na miesto privolaný pyrotechnik PPÚ OPP KRPZ Prešov uviedol, že sa jedná o protitankovú strelu Panzerschrenk pochádzajúcu z obdobia II. svetovej vojny. Muníciu zaistil a následne zneškodnil odstrelom. „Opakujeme, že keď nájdete v lese muníciu, volajte ihneď 158. Ak sa nachádzate mimo dosahu signálu, skúste si zapamätať lokalitu nálezu na základe okolitých špecifík, ktoré poviete polícii. Dôležité je vždy volať, nie mailovať, nie zverejňovať na Facebook, či zobrať si muníciu dokonca so sebou, to je extrémne nebezpečné. Ohrozíte tým seba aj ostatných,“ vysvetľuje polícia.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!