MUDr. V. Javorská z vranovskej nemocnice je nominovaná v ankete TOP lekár

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Odborný týždenník Zdravotnícke noviny aj tento rok vyhlásil vo viacerých kategóriách anketu TOP lekári na Slovensku. Sieť nemocníc a polikliník ProCare a Svet zdravia do ankety prihlásila svojich deviatich výborných špecialistov. Nemocnicu Svet zdravia Vranov nad Topľou reprezentuje primárka oddelenia fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie MUDr. VALÉRIA JAVORSKÁ.

Keď  MUDr. Valéria Javorská ukončila v roku 1998 košickú lekársku fakultu, nastúpila do nemocnice v Michalovciach. Najskôr získala špecializáciu vo vnútornom lekárstve, následne v odbore fyziatria, balneológia a liečebná rehabilitácia. Po pôsobení v ambulantnom sektore a nemocnici v Sobranciach začala v roku 2009 pracovať ako lekár špecialista – fyziater v nemocnici vo Vranove nad Topľou. Postupne získala certifikát McKenzie metódy®, medzinárodne uznávanej metódy diagnostiky a liečby bolestí chrbta a končatín, urobila si ďalšie dve špecializácie (všeobecné a posudkové lekárstvo) a už v roku 2011 sa stala primárkou oddelenia fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie vranovskej nemocnice.

Za svoje najväčšie pracovné úspechy MUDr. Javorská považuje, že sa na oddelení podarilo zaviesť nové technológie s použitím robotiky a zdravotníci dnes pracujú s robotickým laserom a končatinovými motodlahami. Vyzdvihnúť môžeme tiež rozšírenie lôžkovej časti oddelenia, zavedenie liečby na dennom stacionári a neustále sa rozširujúce spektrum poskytovanej ambulantnej liečby. Jedným z jej výrazných prínosov je vytvorenie skutočne vysoko profesionálneho tímu zdravotníkov na oddelení, ktorí poskytujú rehabilitačnú liečbu pre pacientov od novorodeneckého veku až seniorov, a to vo všetkých potrebných špecializáciách – traumatológia, ortopédia, neurológia, pediatria a vnútorné lekárstvo. MUDr. Javorská je členkou Slovenskej lekárskej spoločnosti a odbornej spoločnosti pre FBLR.

Keďže hlasovať môže široká verejnosť, MUDr. Valériu Javorskú môžete podporiť hlasovaním do 25. júla na webe Zdravotníckych novín.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!