Materské a základné školy sa budú vo Vranove nad Topľou otvárať

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Materské školy a I. stupeň základných škôl v meste Vranov nad Topľou sa vrátia k prezenčnému vyučovaniu od stredy – 10. februára.

Odpoveď na otázku, či sa budú alebo nebudú otvárať materské a základné školy v okrese Vranov nad Topľou, závisela od rozhodnutí na dvoch úrovniach.

Prvé rozhodnutie mal v rukách Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom vo Vranove nad Topľou. Ako sme už viackrát vysvetľovali, v okresoch s III. stupňom varovania, kde patrí aj vranovský okres, malo definitívne rozhodnúť práve RÚVZ.

Regionálna hygienička Ľudmila Rosiarová v pondelok popoludní informovala, že v okrese Vranov nad Topľou odporučila postupovať podľa COVID automatu – COVID školského semaforu. V praxi to znamená, že každý zriaďovateľ zváži otvorenie prezenčného vyučovania podľa konkrétnej situácie v meste alebo v obci.

Na ťahu teda boli samosprávy a mesto Vranov nad Topľou definitívne rozhodlo v utorok dopoludnia. „Na základe usmernenia Regionálneho úradu verejného zdravotníctva vo Vranove nad Topľou mesto Vranov nad Topľou ako zriaďovateľ materských a základných škôl od 10. februára 2021 obnovuje prevádzku materských škôl vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti a zároveň obnovuje prezenčnú výučbu I. stupňa základných škôl vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti,“ informovalo mesto Vranov nad Topľou na svojom webe.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!